دهگانه بدترین تصادف‌های نمایشگاه گودوود + فیلم

دهگانه بدترین تصادف‌های نمایشگاه گودوود + فیلم

علی صادقی
نویسنده
بدون شک فستیوال سرعت "گوود وود" یک روداید بزرگ در صنعت خودروسازی است که هرساله با جمعی از بهترین خودروهای مسابقه‌ای و همچنین خودروهای اسپرت جدید در شهرستان تشریفاتی و غیرشهری "ساسکس غربی" واقع در ناحیه جنوب شرقی انگلستان برگزار می‌شود، اما پیست 1.16 مایلی آن تاکنون قربانی‌های بسیار زیادی از ماشین‌های معروف مسابقه‌ای و اسپرت جهان گرفته است که امروز در خودروبانک بخشی از آنان را در قالب چند ویدیو برای شما آماده کرده‌ایم.
1- فورد RS200
فیلم اول مربوط به فستیوال سرعت "گوود وود" امسال می‌شود که اولین قربانی آن خودروی رالی فورد RS200 Evo 2 است که در سرعت بالا کنترل خود را از دست داده و به حفاظ های اطراف جاده برخورد می‌کند که بدنه آن ضربه دیده و کاپوت پشت آن کامل از جا در می‌آید، اما این حادثه پایان کار فورد RS200 Evo 2 نخواهد بود و مشکلات آن برطرف می‌شود تا خود را برای فستیوال سرعت سال بعد آماده کند.
2- مزدا 767B
قربانی بزرگ فستیوال سرعت "گوود وود" در سال 2015 میلادی، خودروی مزدا 767B با رانندگی "شنژی هوشینو" بود که پیش از این سابقه حضور در مسابقات 24 ساعته لمانز را دارد، اما در فستیوال سرعت "گوود وود" سال 2015 میلادی به خاطر یک اشتباه کوچک با حفاظ های اطراف جاده برخورد می‌کند و آسیب می‌بیند، اما نقاط آسیب دیده بلافاصله ترمیم می‌شود تا در سال 2017 میلادی شاهد فروش آن به قیمت 1.75 میلیون دلار باشیم.
3- نیسان GT-R نیسمو
کریس هوی در مسابقات دوچرخه سواری المپیک تابستانی 6 مدال طلا و 1 نقره بدست آورده است و حالا به عنوان یک راننده اتومبیل هم شناخته می‌شود که در فستیوال سرعت "گوود وود" نیز حضور داشته است، اما تجربه حضور وی با خودروی نیسان GT-R نیسمو در پیست 1.16 مایلی این فستیوال عاقبت خوبی ندارد و با موانع کنار جاده برخورد می‌کند که فیلم آن را در زیر می‌توانید شاهد باشید.
4- ایتال دیزاین جیوجیارو پارکور
شاید در این ویدیو شاهد یک تصادف ساده و جزیی باشید، اما نادر بودن این اتومبیل که توسط استودیو "ایتال دیزان" طراحی شده و در بخش مولد قدرتی آن هم از پیشرانه 510 اسب بخاری و جعبه دنده 7 سرعته دوکلاچه لامبورگینی مجهز به شیفترهای تعویض دنده پشت فرمان استفاده شده است، اهمیت این ویدیو را بیش از پیش می‌کند که توسط گروه خودروبانک آماده شده و در ادامه قرار گرفته است.
5- گامپرت آپولو
پنجمین فیلم مربوط به تصادف خودروی "گامپرت آپولو" در فستیوال سرعت "گوود وود" 2012 می‌شود که همچون دیگر اتومبیل‌ها کنترل خود را از دست داده و به موانع کنار جاده برخورد می‌کند که قسمت عقب بدنه و کاپوت عقب آن بلند می‌شود.
6- لوتوس 98T
خودروی معروف لوتوس 98T که توسط راننده فقید "آیرتون سنا" در مسابقات فرمول 1 شرکت می‌کرد، در سال 2013 میلادی با یک راننده جدید به فستیوال سرعت "گوود وود" آمد تا بار دیگر شاهد حضور آن در پیست اتومبیل رانی باشیم، اما گویا این خودرو به راننده فقید خود عادت کرده است، به همین دلیل با راننده جدید ناسازگاری دارد و آن را محکم به موانع کنار جاده می‌کوبد که در این حادثه قسمت جلوی آن آسیب جدی می‌بیند.
7- شورلت کروز
فعالیت عادی این شورلت کروز در مسابقات قهرمانی اتومبیل رانی "بریتانیا تورینگ" دنبال می‌شود و تاکنون جایگاه مهمی در این سری مسابقات اتومبیل رانی کسب نکرده است، اما بدشانسی این خودرو تنها در مسابقات اتومبیل رانی بریتانیا خلاصه نمی‌شود، بلکه در فستیوال سرعت "گوود وود" هم بدشانسی آورده و با سرعت زیاد به موانع کنار جاده برخورد می‌کند که قسمت جلوی آن آسیب شدیدی می‌بیند و کاپوت آن جمع می‌شود.
8- جگوار XJ220
در رابطه با جگوار XJ220 هیچگونه جای نگرانی وجود ندارد، زیرا حتی در صورت تصادف و خرابی قطعات این ماشین بسیار ویژه، مرکز بزرگ جگوار لندروور وجود دارد که ماشین‌های قدیمی و بسیار خاص جگوار لندروور را ترمیم می‌کند و به فروش می‌گذارد و این خودرو هم با خسارتی جزیی بار دیگر مثل روز اولش خواهد شد، هرچند در این ویدیو اتفاق خاصی برایش رخ نداد.
9- تویوتا تاکوما Pikes Peak
استاد مسابقات اتومبیل رانی آفرودی یعنی "راد میلن" در فستیوال سرعت "گوود وود" سال 2012 میلادی پشت یک دستگاه خودروی تویوتا تاکوما Pikes Peak می‌نشیند تا پیست 1.16 مایلی گوودوود را طی کند، اما در مسیر کنترل خود را از دست داده و با موانع کنار جاده برخورد می‌کند که باعث می‌شود یک آسیب دیدگی جدی متوجه قسمت جلوی اتومبیل شود.
10- مجموع تصادف های سال 1994
در آخر گفتنی است که فستیوال سرعت "گوود وود" در سال 1993 میلادی راه اندازی شد، اما در سال 1994 میلادی موج بزرگی از حوادث رانندگی برای اتومبیل‌های خاص و مسابقه‌ای باعث شد تا این فستیوال سال بعد برگزار نشود، اما در سال 1996 میلادی با یک تغییر بزرگ مجدد راه اندازی شد و تا به امروز ادامه دارد، ولی گروه خودروبانک از تصادفات سال 1994 میلادی یک ویدیو آماده کرده است که در ادامه می‌توانید شاهد آن باشید.


برچسب ها
نظرات
 
 
 

پارسا

1396/4/13
خدا بده فیلم😠😠😠😠😠😠
  • بهروز

    1396/4/14
    من زبانم خوب نیست ترجمش میکنی جملتو !
Top