بیشترین فضای بار برای کدام شاسی بلند سایز متوسط است؟

بیشترین فضای بار برای کدام شاسی بلند سایز متوسط است؟

سجاد حیدری
نویسنده
فضای داخل کابین و همچنین فضای بار اتومبیل، می‌تواند فاکتورهای بسیار مهم یک اتومبیل برای مشتریان باشد که در خودروهای شاسی بلند این قابلیت به حد اعلای خود می‌رسد و می‌توان بزرگ‌ترین فضای کابین و فضای بار را در خودروهای شاسی بلند جستجو کرد، اما نکته مهم اینجاست که کدامیک از خودروهای شاسی بلند موجود در بازار یک فضای بار بیشتر نسبت به رقبای خود دارد، پس در ادامه با خودروبانک همراه باشید تا بزرگ‌ترین خودروهای "شاسی بلند سایز متوسط" را مورد بررسی قرار دهیم.
اگر به یاد داشته باشید، دو هفته پیش در رابطه با خودروهای کراس اوور موجود در بازار صحبت کردیم که دارای بیشترین فضای بار هستند. اما حال بعد از بررسی خودروهای کراس اوور، نوبت به بررسی خودروهای شاسی بلند سایز متوسط رسیده است که پیرو این موضوع، کارشناسان "موتورترند" از بین خودروهای "شاسی بلند سایز متوسط" موجود در بازار، 5 عدد از بهترین و جادارترین مدل‌ها را معرفی کرده‌اند که به ترتیب آنان را در خودروبانک مورد بررسی قرار خواهیم داد.

جمس آکادیا

جمس آکادیا

5- جمس آکادیا با قیمت پایه 29 هزار و 70 دلار
برای بیشتر کردن جذابیت مقاله اگر کارمان را از آخرین خودروی لیست شروع کنیم، اول از همه به خودروی "جمس آکادیا" خواهیم رسید که با فضای بار 362 لیتر در حالت استاندارد، موفق شده از میان "شاسی بلندهای سایز متوسط" موجود در بازار، خود را در جایگاه پنجم لیست بزرگ‌ترین فضای بار قرار دهد، این درحالیست که حجم فضای بار با خواباندن صندلی‌های ردیف سوم به 1180 لیتر و همچنین با خواباندن تمامی صندلی‌های عقب، می‌توان فضای بار اتومبیل را در مجموع به 2237 لیتر افزایش داد.

هیوندای سانتافه

هیوندای سانتافه

4- هیوندای سانتافه با قیمت پایه 30 هزار و 800 دلار
بعد از خودروی جمس آکادیا، شاسی بلند معروف و خوش فروش هیوندای یعنی "سانتافه" دیده می‌شود که با سود جستن از فضای بار 382 لیتر در حالت استاندارد، موفق شده خود را در جایگاه چهارم این لیست قرار دهد، هرچند با خواباندن صندلی‌های ردیف سوم اتومبیل می‌توان حجم بار را به 1180 لیتر و همچنین با خواباندن دو ردیف صندلی عقب، می‌توان حجم فضای بار اتومبیل را به 2265 لیتر افزایش داد.
3- تویوتا هایلندر با قیمت پایه 30 هزار و 630 دلار
معمولا محصولات تویوتا به خاطر کیفیت بالا، استهلاک پایین و همچنین عملکرد فنی بسیار خوب مورد توجه مشتریان قرار می‌گیرد و کمتر کسی به فضای بار آنان توجه می‌کند، اما خوب است بدانید که تویوتا هایلندر با داشتن فضای بار 390 لیتر در حالت استاندارد به عنوان سومین خودروی این لیست معرفی شده است، درحالی که با خواباندن ردیف سوم صندلی این فضا به 1197 لیتر و همچنین با خواباندن ردیف دوم صندلی‌ها، می‌توان فضای بار اتومبیل را به 2370 لیتر افزایش داد.

هوندا پایلوت

هوندا پایلوت

2- هوندا پایلوت با قیمت پایه 30 هزار و 595 دلار
در لیست جادارترین خودروهای کراس اوور موجود در بازار که 2 هفته پیش به آن پرداختیم، خودروی کراس اوور هوندا HR-V موفق شد در جایگاه نخست قرار گیرد، اما در بین خودروهای "شاسی بلند سایز متوسط" شاهد حضور هوندا پایلوت در جایگاه دوم هستیم که باز هم یک مزیت بسیار بزرگ برای هوندا پایلوت به شمار می‌رود که در صورت خرید آن، یک ماشین شاسی بلند با فضای بار 467 لیتر صاحب خواهید شد که با خواباندن ردیف سوم صندلی به 1325 لیتر و همچنین با خواباندن ردیف دوم صندلی به 2375 لیتر فضای بار دسترسی پیدا خواهید کرد.

تویوتا هایلندر

تویوتا هایلندر

1- تویوتا فور رانر با قیمت پایه 34 هزار و 210 دلار
در آخر هم به دیگر نماینده تویوتا در این لیست، یعنی خودروی "تویوتا فور رانر" خواهیم رسید که از یک فضای بار 254 سود می‌برد که بسیار کمتر از رقبای خود در این لیست است، اما دلیل اصلی انتخاب تویوتا فوررانر به عنوان جادارترین خودروی شاسی بلند سایز متوسط بعد از خواباندن صندلی‌های ردیف سوم و دوم مشخص می‌شود، زیرا با خواباندن صندلی‌های ردیف سوم می‌توان حجم فضای بار را به 1209 لیتر و همچنین با خواباندن صندلی‌های ردیف دوم، می‌توان در مجموع فضای بار اتومبیل را به عدد 2540 لیتر افزایش داد.
نظرات
 
 
 

پارسا

1396/4/23
الآن zak2012 میاد دوباره از سانتافه الکی تعریف میکنه
 • امیرسابق

  1396/4/23
  همین که تو رو سوزونده کافیه جوجه
  6+
 • zak2012

  1396/4/24
  شما آب رو بریز اونجا که .....
  7+
 • Hossein

  1396/4/24
  اینو خوب اومدی ...دلیلش اینه : صاعقه زده بعد ازآسمون سانتافه برای Zak2012 نازل شده هیچ خودرویی حتی توان رقابت با این سانتافه رو نداره (حتی فراری لافراری یا پورشه 918 اسپایدر )
 • هیوندای 2

  1396/5/18
  بامزه...

Hossein

1396/4/24
نمی خواستم مطلب بالا رو بذارم ولی جناب zak2012 با بی شخصیتی تمام به هر کسی که نظری میده و این نظر به مذاقش خوشایند نیست توهین میکنه. سلایق فرق می کنه قرار نیست همه بیان سانتافه بخرن و ازش تعریف کنن و اگه اینکار رو نکردن زیر کامنتش توهین بشنون
 • zak2012

  1396/4/25
  شما شخصیت داری کافیه! ایشون به چه حقی اسم منو میاره تو نظراتش ؟؟ البته از یه مشت آدمی که به خاطر کمبودهای درونیشون میان و چرند میگن بیشتر از این انتظار نمیره. بنده با هرکسی که به خودش اجازه بده و اسم منو تو نظرات چرندش بیاره همینطوری صحبت میکنم پس رو فهم و شعورت بیشتر کار کن البته سوادت هم همینطور که میای سانتافه رو با سوپراسپرت مقایسه میکنی!!!! من هیچوقت نگفتم سانتافه از همه ماشین ها سرتره تو شاسی بلند های تا 250 میلیون تومن مطمئنا بهتر از همست البته این سلیقه منه( که پرفروش ترین وارداتی بودن تایید سلیقه منه که همه راضی هستن) و هر کسی هرچی دوست داره بره بخره ، ولی لطفا کسایی نظر بدن که تا حالا برای یکبار هم رانندگی پیشکش ردیف عقب سوار شده باشن.بنده هم ماشین ژاپنی داشتم هم فرانسوی و هم آلمانی ولی با کره ای ها بیشتر از همه حال میکنم به طور کلی چه از هزینه نگهداری ، استهلاک ، امکانات ، زیبایی و خدمات پس از فروش برای من از همه مناسب تر بوده
  4+

محمد

1396/4/24
حالا خوبه اون یه سانتافه داره ، تو چی داری که انقدر در مورد بقیه نظر میدی ، من خودمم سانتافه دارم و یه سروگردن از ماشین های پیرمردی و بی ریخت ژاپنی سرتره پس اگه چیزی رو نداری از روی کمبودات نظر نده
 • Gkb

  1396/4/25
  خجالت بکش بکش دیگه چرا معطلی
  1+
Top