لکسوس RC350 F Sport به سوی ژنو

لکسوس RC350 F Sport به سوی ژنو

درست چند روز مانده به برپایی نمایشگاه خودروی ژنو، شرکت ژاپنی لکسوس آخرین محصول خود را معرفی کرد تا در صف سری خودروهای کوپه RC قرار بگیرد. آخرین محصول تولیدی این شرکت تا به حال چیزی نیست به جز لکسوس RC350 F Sport مدل 2015. این محصول از نظر ابعاد و امکانات بین سری های RC350 و RC F قرار می‌گیرد.
اینکه این خودرو در چه سگمنتی است، زمانی معلوم می‌شود که خودتان از نزدیک به این خودرو نگاه کرده و مورد تجزیه تحلیل و مقایسه قرار دهید. از نظر ظاهری، این خودرو نسبت به سری RC350 جذاب‌تر است و توجه بیشتری را به خود جلب می‌کند، اما با این وجود مانند سری RC F خبری از امکانات ظاهری مانند باله ها و اسپلیترهای عجیب و غریب و استفاده از فیبر کربن در این خودرو نیست.
همانطورکه از نام این خودرو می‌توان حدس زد، مدل F Sport جدید برپایه RC350 استاندارد ساخته شده به این معنا که همانند RC F ویژگی هایی را ارائه می‌کند که سری لکسوس GS سدان در خود گنجانده است. به طور کل اگر بخواهیم واقع بینانه نگاه کنیم روی کاغذ این خودرو مجهز به یک موتور V6 که دارای خصوصیاتی از جمله 306 اسب‌بخار در 6400 دور در دقیقه و 375 نیوتن‌متر در 4800 دور در دقیقه است. اگر دقت کرده باشید این میزان قدرت دقیقا یکسان با قدرت تولیدی در سری RC350 استاندارد می‌باشد. حال سوال اینجاست اگر نظر پیشرانه و قدرت تولیدی F Sport مانند مدل استاندارد است، پس واقعا این خودرو چه چیز جدیدی را در خودر جای داده است؟ در جواب به این سوال باید گفت که سازندگان ژاپنی بیشترین تمرکز خود را روی طراحی یک سیستم جدید به نام Adaptive Variable Suspension یا AVS گذاشته‌اند. سیستم AVS به صورت خودکار تعادل کل چهار چرخ خودرو را در شرایط مختلف و حالات رانندگی متفاوتی که ممکن است ایجاد شود تنظیم می‌کند. به عنوان مثال زمانی که قابلیت SPORT+ فعال شود سیستم AVS نیز شروع به تقویت بخش هدایت خودرو که توسط فرمان انجام می‌گیرد، می کند.
از دیگر قابلیت های این خودرو می‌توان به روان بودن و نرمی هدایت چهار چرخ این خودرو به لطف سیستم Lexus Dynamic Handling یا LDH اشاره کرد. ترکیب دو سیستم Dynamic Rear Steering و Variable Gear Ratio Steering سبب تنظیم زوایای چهار چرخ خودرو نسبت به سرعت، جهت حرکت و دستورات ورودی راننده خواهد شد. این سیستم همچنین مشابه به سیستمی است که در جدیدترین پورشه 911 GT3 کار می‌کند.
در نهایت همانطورکه گفتیم خودروی لکسوس RC350 F Sport مدل 2015 قرار است در نمایشگاه خودروی ژنو در تاریخ چهارم مارس یعنی دو روز دیگر، رونمایی شود و در معرض دید عموم قرار گیرد.
نظرات
 
 
 

aminhp

1392/12/12
چه ماشین جذابیه.
همه چیزش با نظم خاصی کنار هم قرار گرفتن.
از لحاظ کیفیت هم جز بهترین ها در دنیاست.
موتور قوی هم روش سوار کردن.
خیلی خواستنیه ولی حیف که توی ایران با چند برابر قیمت واقعیش به فروش میرسه و این واقعیت ظلمه به مردمه.

ashi

1392/12/12
وحشتناک زیبا
Top