نیسان GT-R گران‌تر از پورشه 911 توربو!

نیسان GT-R گران‌تر از پورشه 911 توربو!

اگر پیگیر اخبار موثق خودروهای شرکت نیسان باشید حتما سال 2007 را به یاد دارید، زمانی که شرکت نیسان خودروی GT-R خود را وارد بازار کرد و به عللی همچون سرعت و شتاب موتور و قیمت معقول نسبت به امکانات ارائه شده، مورد تحسین و ستایش خیل عظیمی از علاقه‌مندان قرار گرفت به طوری که بسیاری از افراد شایستگی این خودرو را حتی بیش از خودروهای با دو برابر قیمت آن می‌دانستند. با این وجود باید گفت که آن زمان گذشته و شرکت نیسان قیمت مدل‌های جدید GT-R را طی این چند سال به آرامی و با سیاست خاصی افزایش داده است.
موضوعی که فعلا در جریان است، این است که آخرین خودروی تولیدی شرکت نیسان یعنی GT-R مدل 2015 به زودی وارد بازار ایالت متحده آمریکا می‌شود و با قیمت 100 هزار دلار برای مدل پایه به فروش خواهد رسید. به طور کلی مقایسه GT-R با خودروهای قوی‌تر این شرکت مانند GT-R Nismo شاید عادلانه نباشد زیرا باید گفت که هنوز خودروی GT-R Nismo به طور رسمی سریع‌ترین خودروی نوربرگرینگ است و قیمت پایه آن 149,990 دلار می‌باشد. یعنی با احتساب دیگر هزینه‌ها مانند مالیات، حداقل قیمت نهایی یک نیسان جدید GT-R Nismo در آمریکا 151,585 دلار خواهد بود. این در حالی است که قیمت نهایی یک پورشه 911 Turbo در مدل پایه 148 هزار دلار است.
این 50 هزار دلار اختلاف مدل Nismo با مدل استاندارد GT-R، به علت 55 اسب‌بخار و 24 نیوتن‌متر اضافی است. البته به طور کلی این موضوع را هم باید توجه داشته باشید که بیشتر تمرکز شرکت نیسان در ساخت خودروی GT-R Nismo روی تقویت سیستم آیروداینامیک و جعبه دنده بوده است.
شرکت نیسان همچنین با شرکت‌هایی همچون Bilstein به منظور طراحی و تولید سیستم تعلیق اختصاصی همکاری کرده است که این سیستم جدید می‌تواند سه حالت تعلیق را در اختیار راننده قرار دهد. حالت Comfort، Normal و در آخر هم حالت R می‌باشد که مخصوص پیست طراحی شده است.
در نهایت باید گفت که نیسان GT-R کماکان یک خودروی اسپرت و قدرتمند است اما دیگر نمی‌توان به آن یک خودروی ارزان قیمت گفت و با روندی که نیسان در پیش گرفته، قیمت آن با پورشه‌های هم رده خود برابری می‌کند.
نظرات
 
 
 

MILAD

1392/12/11
nissan ba in mashin ghule bozorgy chon porshe va bmw ra tahghyr karde

aminhp

1392/12/12
مهندسی ژاپنی رو نشون میده خودرویی که با قیمت مناسب تر نسبت به بقیه سوپراسپرت ها داره و حتی برای بوگاتی شاخ شونه میکشه.

pouriya

1392/12/12
الکی نیست که بهش میگن **********گودزیلا********

toshiba

1392/12/13
من تا نیسان gt-r نخرم از این دنیا نمیرم

گودزیلا

1392/12/13
این آماده محضره؟!
فقط رنگش رو زیاد خوشم نیومد
شرکتی ماشین؟گارانتی داره؟
Top