مسابقه یک ون فولکس‌واگن وقتی از کنار روی زمین است! + فیلم

مسابقه یک ون فولکس‌واگن وقتی از کنار روی زمین است! + فیلم

علی صادقی
نویسنده
هرکسی که به دنبال مسابقات 24 ساعته لمانز باشد و اخبار آن را پیگیری کند، ممکن است که با این خودروی عجیب برخورد داشته باشد. هرچند این خودرو در مسابقات حرفه‌ای لمانز حضور ندارد و تنها در سطح‌های پایین آن شرکت می‌کند که برای علاقه مندان با بودجه‌های بسیار محدود راه اندازی شده است که باتوجه به تصاویر و یا ویدیو منتشر شده از این خودرو، می‌توان شاهد حضور خودروهای ارزان قیمت با سقف 500 دلار در این مسابقات بود. حال سازندگان خودروی عجیب و غریبی که باعث شده تا امروز راجع به آن صحبت کنیم، ادعا می‌کنند که با صرف هزینه کمتر از 500 دلار موفق به طراحی و ساخت این ماشین شده‌اند که برهمین اساس موفق به دریافت مجوز برای حضور خود در مسابقات اقتصادی 24 ساعته لمانز شده است.
خودروی عجیبی که در گالری تصاویر شاهد آن هستید و فیلم آن توسط گروه خودروبانک آماده شده است، با نام مستعار " Trippy Tippy Hippy Van" شناخته شده و توسط یک مکانیک و افسر سابق پلیس یعنی "جف بلوچ" ساخته شده است که می‌تواند عجیب‌ترین و حیرت انگیزترین خودروی موجود در این مسابقات باشد. زیرا باطن آن یک خودروی فولکس واگن گلف متعلق به سال 1988 میلادی بوده و ظاهر آن را هم یک خودروی ون فولکس واگن متعلق به سال 1970 میلادی تشکیل می‌دهد، اما نکته جالب اینجاست که پوسته خودرو از کنار بر روی فولکس واگن گلف سوار شده است که سقف آن باز شده و راننده می‌تواند از این طریق وارد ماشین اصلی شود!.
بدیهی است که بیش از 500 دلار در این پروژه سرمایه گذاری شده است، اما همانطور که گفتیم، هزینه اتومبیل برای شرکت در مسابقات اقتصادی 24 ساعته لمانز نباید بیشتر از 500 دلار باشد، اما در مورد تجهیزات ایمنی هیچ محدودیتی برای رانندگان و سازندگان اتومبیل وجود ندارد.
در پایان گفتنی است که این خودرو در زیر کاپوت خود از یک موتور 1.8 لیتری چهار سیلندر 16 سوپاپ سود می‌برد که دارای حداکثر قدرت 120 اسب بخاری بوده و می‌تواند حداقل شتاب صفر تا 96 کیلومتر بر ساعت 8 ثانیه و حداکثر سرعت 160 کیلومتر بر ساعت داشته باشد.

برچسب ها
نظرات
 
 
 

پوریا

1396/6/23
قوه تخیل.
Top