تمرکز رنو بر افزایش تولید و داخلی سازی در پروژه رنو تندر 90

تمرکز رنو بر افزایش تولید و داخلی سازی در پروژه رنو تندر 90

روابط عمومی رنوپارس: مطابق توافق صورت گرفته با شرکای ایرانی، دو اولویت اصلی رنو در خصوص پروژه تندر 90 برای سال جاری، افزایش کمی و کیفی تولید و همچنین داخلی سازی است.
در ابتدای هر سال، رنو با شرکای ایرانی خود برای تعیین اولویت‌های سال پیش رو و چشم انداز سه سال آینده به گفت‌و‌گو می‌نشیند. مطابق توافق انجام شده با ایران خودرو و پارس خودرو، اولویت سال جاری افزایش کمی و کیفی تولید محصولات رنو و همچنین افزایش نرخ داخلی سازی است. از همین رو در حال حاضر برنامه تولید روزانه 700 دستگاه از محصولات رنو در حال اجراست. از سوی دیگر تولید موتور در شرکت مگاموتور از سر گرفته شده و تولید گیربکس در شرکت چرخشگر در حال انجام است. داخلی سازی ترمز ABS نیز به زودی انجام خواهد شد.
شرکت رنو در حال برنامه ریزی جامع برای به روز نگه داشتن پروژه رنو تندر 90 است و همکاری در این زمینه با دو شرکت ایران خودرو و پارس خودرو در جریان است.
در حال حاضر مجموع تولید روزانه محصولات رنو در ایران به 700 دستگاه در روز رسیده که از زمان امضای قراداد تندر90 رکورد محسوب می‌شود. داخلی سازی تندر90 در حال حاضر حدود 60 درصد و رنو ساندرو حدود 40 درصد است. قرار است نرخ داخلی‌سازی هر دو خودرو در سال‌های آتی به 80 درصد برسد.
نظرات