قیمت انواع کیا اسپورتج توسط اطلس‌خودرو

قیمت انواع کیا اسپورتج توسط اطلس‌خودرو

کیا اسپورتج جزو محبوب‌ترین خودروهای کیا در ایران است و پا به پای هموطنی خود یعنی هیوندای ix35 به فروش می‌رسد. اطلس‌خودرو، نماینده رسمی شرکت کیا در ایران، این خودرو را در دو مدل عرضه می‌کند که یکی از آن‌ها با موتور 2.4 لیتری و دیگری با موتور 2 لیتری است که البته مدل دوم چند ماهی است وارد بازار شده و قیمت آن کمی ارزان‌تر از مدل 2.4 لیتری است.
برای اینکه تفاوت‌های دو موتور را به صورت بسیار مختصری بیان کنیم، باید گفت که مدل 2.4 لیتری می‌تواند حداکثر 177 اسب‌بخار در 6000 دور در دقیقه و 227 نیوتن‌متر در 4000 دور در دقیقه تولید کند و مصرف سوخت اسپورتج با این پیشرانه 9 لیتر در هر صد کیلومتر است. اما در مقابل پیشرانه 2 لیتری می‌تواند حداکثر 166 اسب‌بخار در 6200 دور در دقیقه و 197 نیوتن‌متر در 4300 دور در دقیقه تولید کند و مصرف سوخت این کره‌ای با این پیشرانه 8.8 لیتر در هر صد کیلومتر می‌باشد.
اما می‌رسیم به قیمت‌هایی که اطلس‌خودرو برای این دو مدل اعلام کرده است. کیا اسپورتج با موتور 2.4 لیتری 130 میلیون تومان اعلام شده که با احتساب مالیات بر ارزش افزوده قیمت آن در حدود 137 میلیون تومان خواهد شد. در مقابل نیز اسپورتج با موتور 2 لیتری 115 میلیون تومان می‌باشد که با احتساب مالیات بر ارزش افزوده قیمت آن به حدود 121 میلیون تومان می‌رسد. جالب است که اطلس‌خودرو بیشتر هوای مدل 2.4 لیتری را داشته(!) و برای آن شرایط فروش اقساطی و با حتی شرایطی برای پیش فروش نیز در نظر گرفته اما مدل 2 لیتری تنها به صورت نقدی به فروش می‌رسد.
بگذارید به بازار آزاد نیز سری بزنیم. جایی که تعداد بسیار زیادی از این خودرو وارد شده‌اند برای فروش چشم انتظار مشتریان می‌باشند. مدل‌های 2014 از کیا اسپورتج و در مدل به اصطلاح فول(!) قیمتی نزدیک به 140 میلیون تومان را دارد که در بعضی مواقع ممکن است با قیمت‌هایی بالاتر و در حد 145 میلیون تومان نیز مواجه شوید. البته مدل‌های کم ‌آپشن‌تری نیز وجود دارد که قیمت آن‌ها حدود 125 میلیون تومان می‌باشند.
نظرات
 
 
 
Top