نصب موتور 10 سیلندری روی سری 1

نصب موتور 10 سیلندری روی سری 1

تا قبل از این تیونرهایی مانند G-Power اقدام به تیونینگ خودروی ب‌ام‌و سری 1 کرده بودند و روی آن یک پیشرانه 8 سیلندری نصب کرده بودند اما اینبار یک تیونر بسیار کوچک آلمانی به نام TJ Fahrzeugdesign که آنچنان هم نام آشنا نیست اقدام به تیونینگ این خودروی کوچک کرده و آن را به یک موشک وحشی باواریایی تبدیل کرده است.
روی این خودرو یکی از بزرگ‌ترین موتورهای ب‌ام‌و نصب شده یعنی موتور S85 که 10 سیلندر 5 لیتری می‌باشد و می‌تواند روی این خودرو 555 اسب‌بخار را تولید کند. برای ایستادن این خودرو نیز احتیاج به ترمزهای قوی‌تری بود و به همین جهت ترمزهای ب‌ام‌و F10 M5 روی آن نصب شده است.
به یقین تعادل این خودرو با این موتور سنگین و قدرتمند بر هم خورده است اما در مسیر مستقیم می‌تواند حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد طوریکه برای رسیدن به مرز صد کیلومتر در ساعت به کمتر از 4 ثانیه احتیاج دارد. کار به اینجا ختم نمی‌شود و برای رسیدن به سرعت‌های 200 و 300 کیلومتر در ساعت به ترتیب 12 و 36 ثانیه نیاز است.
همچنین سیستم تعلیق این خودرو تعویض شده و از صندلی‌های سبک وزن CSL استفاده شده است. جای تعجب نیست که قیمت این خودرو با این موتور و تغییراتی که روی آن انجام شده 117 هزار دلار باشد. البته این نکته را هم باید در نظر گرفت که ب‌ام‌و M3 جدید می‌تواند همچین عملکردی را آن هم با یک پیشرانه کوچک‌تر توربوشارژ داشته باشد و قیمت آن نیز بسیار ارزان‌تر از این سری 1 ده سیلندی است! شما کدام را انتخاب می‌کنید؟
نظرات
 
 
 

yasin

1393/1/12
117 هزار دلار خیلی زیاده و ارزششو نداره
Top