فیلم تست هلیکوپترهای تاکسی بدون خلبان در دوبی را ببینید

فیلم تست هلیکوپترهای تاکسی بدون خلبان در دوبی را ببینید

علی صادقی
نویسنده
چند هفته پس از آنکه شرکت " Volocopter " تحت حمایت کمپانی "دایملر" از محصول جالب خود، یعنی هلیکوپرهای بدون سرنشین در نمایشگاه بین المللی فرانکفورت آلمان رونمایی کرد، مورد توجه مقامات شهر دبی قرار گرفت تا چند فروند از آن را در شهر دبی به خدمت بگیرند، حال اخیرا یک ویدیو از تست هلیکوپترهای بدون سرنشین شرکت Volocopter در رسانه‌های بین المللی منتشر شده است که می توانید در خودروبانک شاهد آن باشید.
در اوایل تابستان امسال، شرکت Volocopter یک قرداد همکاری با سازمان حمل و نقل شهر "دبی" امضا کرد تا آزمایشات یک سرویس تاکسی پروازی خودمختار (بدون خلبان) را در این شهر آغاز کند، تا اینکه هفته گذشته سازمان حمل و نقل دبی ابزارهای مورد نیاز خود را فراهم کرد و اولین آزمایشات را بر روی هلیکوپترهای بدون سرنشین Volocopter انجام داد که می‌توانید فیلم اولین آزمایش آن را در خودروبانک مشاهده کنید.
جهت اطلاع خوب است بدانید که شرکت Volocopter برای چندین سال بر روی پروژه هلیکوپترهای خودمختار یا بدون خلبان کار کرده است و در آوریل سال 2016 میلادی موفق به ساخت نمونه‌های اولیه از هلیکوپترهای خودمختار شد و آزمایشات اولیه آن را آغاز کرد. اما در مقایسه با نمونه‌های اولیه، نسخه پایانی موتورهای بیشتری دریافت کرده و حالا به 18 موتور ( دو برابر ) افزایش پیدا کرده است.
مقدار کل سرمایه گذاری "دایملر" در Volocopter به عنوان یک شرکت تاکسی پروازی مشخص نیست، اما شرکت Volocopter مبلغ سرمایه گذاری دایملر را چیزی معادل 29.4 میلیون دلار برآورد کرده است.

برچسب ها
نظرات
 
 
 

آرش

1396/7/12
من که جرات نمیکنم امتحانش کنم ! , معلوم نیست نفرات اولیه که ازش استفاده میکنند چه کسانی هستند و چه بلایی ممکنه سرشون بیاد ؟ .
Top