تولید خودروهای رنو جداگانه بر اساس سلیقه هر مشتری + فیلم

تولید خودروهای رنو جداگانه بر اساس سلیقه هر مشتری + فیلم

علی صادقی
نویسنده
با ایده جدید رنو که اخیرا در قالب یک انیمیشن ارائه شده است، شما به طور مستقیم با شرکت سازنده در ارتباط خواهید بود تا دیگر نیازی به نماینده فروش و دریافت سفارشات نباشد.
کمپانی خودروسازی رنو با انتشار ایده خود در قالب یک ویدیو، می‌خواهد به جهان نشان دهد که قصد دارد انقلابی در فرایند تولید خودرو ایجاد کند و مشتریان بتواند مراحل تولید و مونتاژ اتومبیل خود را مشاهده و دنبال کنند، اما این موضوع به این معنی نخواهد بود که لزوما مشتریان در کارخانه قدم بزنند و مراحل تولید و مونتاژ اتومبیلشان را ببینند، بلکه از راه دور و با استفاده از سرویس‌های تعیین شده از سوی رنو، می‌توانند ماشین خود را کاملا سفارشی سازی کرده و خریداری کنند، در روند تولید اتومبیل هم اطلاعات هر بخش به خریدار گزارش داده می‌شود و در پایان تصویری از اتومبیل وی گرفته شده و ارسال می‌شود تا پیش از تحویل، ماشین خود را در قاب صفحه نمایشگر مشاهده کند.
هسته اصلی تولید رنو در این فرایند دیجیتالی است. در واقع، این شرکت خودروسازی در تلاش است تا با استفاده از سیستم‌های اینترنتی و شبکه، سفارشات خود را انجام دهید و سپس بر روی فرایند تولید اتومبیل نظارت داشته باشید. یکی از ویژگی‌های جالب این سیستم که در ویدیو هم نشان شده است، ارتباط مستقیم خریدار با شرکت سازنده است، به گونه‌ای که اگر یک قطعه مناسب اتومبیل شما نباشد و یا تجهیزاتی که برای اتومبیلتان سفارش داده‌اید به اتمام رسیده و در انبار موجود نباشد، به شما اطلاع داده می‌شود تا نسبت به حذف و یا تغییر آن در همان لحظه اقدام کنید.
برای اینکه چنین ایده‌ای عملی شود، رنو تلاش خواهد کرد تا سایت‌های تولیدی خود را با استفاده از "وای فای" و سیستم‌های تحت شبکه "هوشمندسازی" کند. این بدان معنی است که حتی کارگران بویژه سرپرستان خطوط تولید به تبلت‌های اختصاصی مجهز خواهند شد تا تنظیمات لازم را انجام داده و ارتباط مستقیم با مشتریان داشته باشند. همانطور که در ویدیو شاهد خواهد بود، اجرای این ایده می‌تواند به سفارشی سازی مشتریان کمک کند و هر خودرو با سفارش خاص مشتری از خطوط تولید خارج شود.

برچسب ها
نظرات
 
 
 

احمد

1396/7/15
به این می گن مشتری مداری، به این می گن رقابت!! کاش فقط ذره ای شرکتهای ما نیز از این رویدادها درس بگیرند.

محمود

1396/7/16
خوبه دیگه . برای مشتریهای جهان اولی ، اینجوری ماشین میسازه ؛ بعد برای ایرانیها ساندروی ده سال پیش و لوگان بیست سال پیش رو میفرسته . جهان نهم که میگن یعنی فقط ایران
Top