تویوتا Century لوکس ژاپنی در مدل 2018 رسماً معرفی شد

تویوتا Century لوکس ژاپنی در مدل 2018 رسماً معرفی شد

گروه خودرو
نویسنده
تویوتا در آستانه‌ی نمایشگاه خودروی توکیو ۲۰۱۷ از نسل بعدی سدان لوکس سنچوری رونمایی کرد.
تویوتا سنچوری جدید به یک موتور V8 هیبریدی به حجم ۵ لیتر مجهز است که بارتی های بکار رفته در آن نیز از نوع نیکل متال هیدرات هستند.
این خودرو از اواسط سال ۲۰۱۸ وارد بازار ژاپن خواهد شد و فعلا جزییات قدرت موتور و مصرف سوخت آن مشخص نشده است.

تویوتا Century

تویوتا Century

موتور هشت سیلندر این خودرو جایگزین موتور ۱۲ سیلندر فعلی آن خواهد شد و به این تریب تویوتا پرونده ی موتورهای ۱۲ سیلندر خود را خواهد بست.
در بحث ابعاد، این خودرو دارای طول ۵.۳ متر، عرض ۱.۹ متر و ارتفاع ۱.۵ متر است و فاصله ی محوری آن نیز ۳ متر است. در این خصوص باید گفت که ابعاد این خودرو نسبت به نسل فعلی آن افزایش پیدا کرده و شاهد افزایش ۶۵ میلی متری در طول، ۴۰ میلی متری در عرض و ۳۰ میلی متری در ارتفاع هستیم ضمن اینکه فاصله‌ی محوری نیز ۶۵ میلی متر افزایش پیدا کرده است تا فضای داخل کابین نیز افزایش پیدا کند.

تویوتا Century

تویوتا Century

برخلاف بسیاری از خودروهای امروزی، در تویوتا سنچوری لذت رانندگی در اولویت قرار ندارد و به جای آن تویوتا راحتی و آسایش دو سرنشین عقب را مورد توجه قرار داده است. طراحی درهای خودرو نیز به طوری است که ورود و خروج سرنشینان عقبی به آسانی صورت می گیرد.
صندلی های عقبی این خودرو تنظیم شونده هستند و به ماساژور و استراحتگاه پا نیز مجهز هستند. از دیگر امکانات این خودرو می‌توان به پرده عقب، سیستم صوتی تصویری بزرگ، صفحه نمایش لمسی و سیستم تهویه ی مجزا برای صندلی های عقبی اشاره کرد. پوشش صندلی های نیز چرم سافت طبیعی است که جنسی شبیه به مخمل دارد. چوبکاری بکار رفته در کابین نیز تماما طبیعی هستند.
سایر امکانات تویوتا سنچوری نیز شامل سیستم صوتی با ۲۰ عدد بلندگو، چراغ های هوشمند، سیستم پیشگیری از تصادف، سیستم هشدار نقطه کور و سیستم هشدار خودروی پشت سر هستند.

تویوتا Century

تویوتا Century

تویوتا سنچوری جدید سومین نسل از این خودرو است که اولین نسل آن در سال ۱۹۶۷ و دومین نسل آن نیز در سال ۱۹۹۷ به بازار معرفی شدند.
تمامی این نسل های از نظر طراحی بدنه بسیار به هم دیگر شبیه هستند و طراحی کاملا جعبه ای و کلاسیک با چراغ های مستطیلی دارند.
این خودرو تنها در بازارهای محدودی عرضه می شود و در بازار ژاپن از آن به عنوان لوکس ترین خودرو یاد می شود. همچنین مدل لموزین ۶ متری از نسل دوم این خودرو نیز به عنوان خودروی رسمی امپراطور ژاپن مورد استفاده ی وی قرار دارد.
نظرات
 
 
 

محمد

1396/7/16
وای خدا چقدر بیریخته ، طراحی های تویوتا از ضایع بودن همیشه اوله
  • علیرضا

    1396/7/18
    شما به بزرگی خودت ببخش ،نه که سوار رولزرویس میشید!!!
    1+

اسپورت

1396/7/16
از تویوتا توقع نداشتم از رولزرویس کپی کنه خصوصا نمای جلو خودرو!

آرش

1396/7/17
ببخشیدا، ولی از شما بعیده!!! تویوتا سنچری درسته، نه سنچوری. سنچری به معنای قرن. ولی عجب هیولاییه. پیرمردونست و خیلی هیولاست. دمشون گرم :-)

احمد

1396/7/17
از نمای کناری یخورده زیادی شبیه رولزرویسه.
Top