تاکسی جدید تویوتا برای کشور ژاپن را ببینید

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
تاکسی‌ها در اکثر نقاط جهان براساس وسایل نقلیه استاندارد ساخته شده‌اند، اما تعداد انگشت شماری از نقاط جهان همچون انگلستان یا آمریکا وجود دارد که برای کشورشان و شهرهای بزرگشان مثل لندن و نیویورک تاکسی‌های اختصاصی تولید می‌کنند که فقط تاکسی هستند، حال در کنار انگلستان و آمریکا، کشور ژاپن هم می‌تواند یکی دیگر از کشورهای انگشت شمار باشد که یک تاکسی اختصاصی برای استفاده در شهرهای بزرگ خود معرفی کرده است.
خودروی تویوتا JPN، می‌تواند تاکسی جدید کشور ژاپن باشد که طرح اولیه آن در سال 2013 میلادی منتشر شد و پس از تقریبا چهار سال طراحی و توسعه، حالا شاهد تایید نسخه‌های نهایی آن هستیم تا با ورود خود به جاده‌های سراسر ژاپن، شهروندان این کشور را بهتر و پویاتر جابجا کند. هرچند پیش از این هم کشور ژاپن از محصولات تویوتا برای ساخت تاکسی‌های خود استفاده کرده است.

خودروی تاکسی تویوتا JPN، در ظاهر شبیه به تاکسی‌های مشکی لندن ساخته شده است که دارای سقفی بلند بوده و همچنین یک شکل استیشن مانند به خود گرفته است تا فضای کابین بزرگی برای سرنشینان خود داشته باشد. کف این خودرو مسطح ساخته شده و هیچگونه تونل میل گاردان در داخل آن دیده نمی‌شود که می‌تواند در راحتی سرنشینان تاثیرگذار باشد، بویژه فاصله بسیار زیادی که بین صندلی‌های جلو و صندلی‌های عقب تعبیه شده است تا فضای پای مناسب در اختیار سرنشینان قرار گیرد.

علاوه بر این‌ها، در داخل کابین شاهد استفاده از دستگیره‌های تسمه‌ای هستیم که نمونه‌های آن را بیشتر در اتومبیل‌های شهری دیده‌اید!. درب سمت چپ اتومبیل به صورت کشویی ساخته شده است تا هنگام پیاده شدن مسافران از درب سمت چپ، مشکلی در ترافیک به وجود نیاورد، در غیر این صورت درب سمت راست اتومبیل همانند خودروهای استاندارد ساخته شده است. علاوه بر این، مسافران می‌توانند از سوکت‌های برق اتومبیل برای شارژ دیوایس‌های الکترونیکی خود استفاده کنند.
در خصوص بخش مولد قدرتی اتومبیل هم شرکت خودروسازی تویوتا اعلام کرده است که از یک پیشرانه محرک گازسوز LPG در کنار یک موتور الکتریکی مجهز به باتری‌های لیتیوم یونی استفاده کرده است تا راننده هزینه کمتری بابت سوخت اتومبیل پرداخت کنند.

در پایان شرکت خودروسازی تویوتا امیدوار است که با در نظر گرفتن چنین طرحی برای اتومبیل، تشخیص یک خودروی تاکسی برای شهروندان ژاپنی و همچنین گردشگران راحت‌تر باشد که با قیمت حدود 28.8 هزار دلار در نسخه‌های Nagomi و همچنین با قیمت حدودا 30.7 هزار دلار در مدل‌های Takumi به مشتریان عرضه خواهد شد، خصوصا برای بازی‌های المپیک 2020 که کشور ژاپن را شلوغ‌تر از همیشه خواهد کرد و این خودرو می‌تواند درآمد خوبی برای صاحبان خود داشته باشد.
نظرات