تبلیغ جالب کوکاکولا برای یادگیری رانندگی توسط زنان عربستانی + فیلم

تبلیغ جالب کوکاکولا برای یادگیری رانندگی توسط زنان عربستانی + فیلم

علی صادقی
نویسنده
برند "کوکا کولا" می‌تواند جزو آخرین شرکت‌های بزرگ جهانی باشد که با استفاده از قانون جدید عربستان سعودی در لغو ممنوعیت رانندگی زنان، تصمیم به ساخت یک ویدیو تبلیغاتی بگیرد.
در این خصوص شرکت‌های بزرگ خودروسازی تبلیغات گوناگونی پیرامون این موضوع آماده کرده‌اند، اما "کوکا کولا" به شیوه دیگری تبلیغ خود را با توجه به قانون لغو ممنوعیت رانندگی زنان در کشور عربستان سعودی نشان داده است که فیلم آن توسط گروه خودروبانک آماده شده و در انتهای همین مقاله بارگذاری شده است.
این آگهی یک زن سعودی را نشان می‌دهد که در تلاش است با کمک پدر خود و سوار بر یک دستگاه مرسدس بنز قدیمی قرمز رنگ، نحوه رانندگی با اتومبیل را یاد بگیرد. در تلاش برای تشویق او، پدر یک نوشابه "کوکا کولا" باز کرده و بر روی داشبورد می‌گذارد تا شاید یک مشوق برای رانندگی درست و آرام دختر باشد، اما باز هم شاهد تکرار اشتباهات دختر و حرکت آشفته آن هنگام رانندگی هستیم، ولی با این وجود پدر اجازه نمی‌دهد که نوشابه "کوکا کولا" به زمین افتاده و از بین برود.
برخی از مردم کمپانی "کوکا کولا" را در تلاش برای بهره برداری از تغییر قانون اساسی کشور عربستان سعودی مورد انتقاد قرار داده‌اند، برخی دیگر هم تبلیغ این شرکت را الگوبرداری شده از تبلیغ "پپسی" می‌دانند که در تبلیغ آن شاهد راضی کردن یک افسر پلیس بوسیله یک نوشابه "پپسی" هستیم که در تبلیغ کوکا کولا از این روش برای راضی کردن پدر و آموزش دختر جوان استفاده شده است!.
جالب توجه است که شرکت "کوکا کولا" علاقه بسیار زیادی به عربستان سعودی دارد و در واقع قصد دارد تا سال 2019 میلادی، یک شرکت تولید کننده بطری به ارزش 100 میلیون دلار راه اندازی کند.

برچسب ها
نظرات
 
 
 

saleh

1396/8/23
واقعا خلاقانه و جالب بود!

مهدي

1396/8/23
فاحشه نشون دادن زناي عرب شده ذوق آمريكايي ها

sajjad

1396/8/23
یه تبلیغ چرند که هیچ معنی نداره

Vahid

1396/10/26
همین عربستان که ما همیش میگیم "عرب فلان ، عرب چنان" از الان داره واسه خودش تمدن درست میکنه تا وقتی که 100 سال دیگه بچه هاشون خواستن تاریخ بخونن ، بگن اون زمان که ما اینجوری بودیم ، ایران اونجوری بود.
ایران در واقع نه تمدنی داره و نه فرهنگی. یه زمانی همه چی داشت .
Top