تولیدکننده خودروهای هامووی از بازی Call of Duty شکایت کرد!

تولیدکننده خودروهای هامووی از بازی Call of Duty شکایت کرد!

سجاد حیدری
نویسنده
اگر اهل بازی‌های ویدیویی و "دنیای گیم" باشید، بدون شک آشنایی کافی با سری بازی‌های تیراندازی "ندای وظیفه" یا "Call of Duty" دارید که هرساله یک نسخه جدید از این فرانچایز اول شخص برای کنسول‌های بازی و کامپیوترهای شخصی عرضه می‌شود که آخرین نسخه آن ماه گذشته با نام WWII منتشر شد که به حوادث جنگ جهانی دوم می‌پردازد.
همانطور که احتمالا می‌دانید، ناشر این بازی کمپانی "اکتیویژن بلیزارد" است که تاکنون میلیاردها دلار از طریق عرضه سری بازی‌های "ندای وظیفه" بدست آورده است تا یکی از موفق‌ترین فرانچایزهای تاریخ صنعت گیم به شمار آید، اما اخیرا یکی از شرکت‌های فعال در صنعت خودروسازی شاکی این کمپانی شده و آن را متهم به سواستفاده از محصولات خود کرده است که در عنوان مقاله یک اشاره کوتاه به آن داشتیم.

هامووی

هامووی

AM جنرال، شرکت تولید کننده خودروهای سبک وزن نظامی است که محصول برجسته آن می‌تواند خودروی هامر معروف یا به اصطلاح "هامووی" باشد که در ارتش ایالات متحده آمریکا شاهد فعالیت آن بوده‌ایم. حال این شرکت از کمپانی بازی سازی "اکتیویژن بلیزارد" شکایت کرده و در این خصوص گفته است که کمپانی بازی سازی "اکتیویژن بلیزارد" هیچگاه بخاطر استفاده از محصولات "هامووی" در بازی‌های خود که بیشتر از همه در سری بازی‌های "Modern Warfare" شاهد حضور آنان بوده‌ایم، کسب اجازه نکرده است و همین موضوع می‌تواند دلیل اصلی شرکت AM جنرال برای شکایت از اکتیویژن باشد.
نیویورک تایمز به نقل از شرکت AM جنرال عنوان کرد: کمپانی اکتیویژن بخش مهمی از بازی‌های خود را همراه با خودروی "هامووی" می‌سازد و ما معتقد هستیم که استفاده از محصولات ما در بازی می‌تواند یک ارتباط قوی با مخاطبان برقرار کند، ولی کمپانی اکتیویژن هیچگونه هماهنگی با شرکت ما انجام نداده است تا برای استفاده از این اتومبیل در بازی کسب اجازه کند. علاوه بر این، کمپانی اکتیویژن از خودروی "هامووی" در کتاب‌ها و یا اسباب بازی‌های خود استفاده می‌کند، بدون آنکه ما را در جریان بگذارد و کسب اجازه کند!.

هامووی

هامووی

این موضوع کمی اغراق آمیز به نظر می‌رسد، اما شرکت AM جنرال به طور جدی پیگیر این موضوع بوده و به دنبال جبران خسارت و مجازات کمپانی بازی سازی اکتیویژن به خاطر استفاده از خودروی "هامووی" در 3گانه بازی "Modern Warfare" است. هرچند شایان ذکر است که شرکت AM جنرال قرارداد خود را با ارتش ایالات متحده آمریکا از دست داده است و دیگر هیچ خودروی هامر H1 برای ارتش ایالات متحده آمریکا تولید نمی‌کند که مجبور شد بخشی از سهام خود را به شرکت‌های چینی واگذار کند و از حالا به بعد، در نظر دارد تا به تولید ماشین‌های الکتریکی بپردازد. حال باتوجه به چنین شرایطی، به نظر می‌رسد که این شرکت برای جبران خسارت و همچنین کسب یک سرمایه باد آورده، در پی شکایت از کمپانی بازی سازی اکتیویژن است تا شاید از این کمپانی بازی سازی بخاطر استفاده خودسرانه از خودروی "هامووی" در بازی‌های خود کسب خسارت کند.
برچسب ها
نظرات
 
 
 

امیر

1396/8/22
یعنی کاپیتان پرایسو میندازن زندان؟
خدا ازشون نگذره

عشق است کال آف دیوتی
  • gg

    1396/8/22
    مومن بتلفیلد حرف اول میزنه ( ولی کاد بیشتر میفروشه )
    اینم بگم ژاپن > کره + فرانسه 😂😁
    1+
Top