FCV، خودروی هیدروژنی جدید تویوتا

FCV، خودروی هیدروژنی جدید تویوتا

تویوتا به تازگی از تولید خودروی هیدروژنی خود، FCV، در آینده نزدیک خبر داده است. این مدل قرار است در ماه آوریل سال آینده وارد خیابان های اروپا شود و در تابستان 2015 نیز به آمریکا برسد.
قیمت این خودرو در ژاپن 42 هزار پوند خواهد بود، اما هنوز تصمیمی برای قیمت گذاری آن در بازارهای غربی اتخاذ نشده.
گفته می شود FCV دارای دو مخزن سوخت هیدروژنی است که می تواند 704 کیلومتر را پوشش دهد. پیل سوختی این سدان هیدروژنی می تواند نیرویی معادل 135اسب بخار تولید کند. اما مثل همیشه مشکل اساسی این نوع خودروها نبود زیرساخت های کافی است و فروش FCV در ژاپن تنها به نمایندگی هایی که در حال حاضر دارای زیرساخت سوختگیری هستند محدود می شود.
این خودروساز ژاپنی می گوید بیش از بیست سال است که بر روی خودروهای هیذروژنی کار می کند و FCV در واقع محصول تجربه این سالهاست که از نظر عملکرد و سرعت می تواند با خودروهای بنزینی برابری کند و تنها 3 دقیقه برای سوختگیری آن کافی است.
این خودروساز که از پیشگامان فناوری هیبریدی نیز محسوب می شود، معتقد است می تواند خودروهای با سوخت هیدروژنی را در بازار جا بیاندازد. اما اساسی ترین مسئله در اینجا، که مخالفت های پر سر و صدای زیادی را هم به راه انداخته، نحوه تولید گاز هیدروژن است که آلایندگی بالایی در پی دارد و فلسفه اینگونه خودروها را زیر سؤال می برد.
نظرات
 
 
 

lp

1393/4/14
طراحی عقبش برای پارک دوبل خانوم ها مناسب نیست.
در اسرع وقت چراغا به باد میره.
مخصوصا کنار دیوار
Top