پورشه ماکان توربو S به روز می شود

پورشه ماکان توربو S به روز می شود

پورشه ماکان از آنجایی که مدل نسبتاً جدیدی به حساب می آید، هنوز در مقایسه با برادران دیگر خود کامل نشده است. در حال حاضر ماکان S با پیشرانه 3 لیتری 6 سیلندر، مدل دیزلی S با موتوری 6 سیلندر به قدرت 258 اسب بخار و نسخه توربو که با پیشرانه ای 6 سیلندر 400 اسب بخار تولید می کند و شتاب صفر تا صد را تنها در 4.8 ثانیه می پیماید.
این رقم برای شاسی بلند ریزنقشی با وزن دو تن سرعت خوبی محسوب می شود اما واقعیت این است که نمی تواند آن را در مقابل رقیبانش دست نیافتنی کند. از چندی پیش شایعاتی در مورد گونه اسپرت تر ماکان به گوش می رسید و گمان می رفت که مدل GTS باشد.
اما به تازگی ویدئویی در فضای مجازی از تست ماکان در پیست نربرگرینگ پخش شده که نشان می دهد ماکان جدید مدل توربو است زیرا چهار خروجی اگزوز آن به صورت ذوزنقه ای شکل هستند (ماکان S و نسخه دیزلی S دارای خروجی های گزوز دایره ای شکل هستند). به احتمال قوی این خودروساز آلمانی قصد دارد این تغییرات را بر روی ماکان توربو S خود با همان پیشرانه معمول 3.6 لیتری 6 سیلندر پیاده کند و قدرت آن را به 440 اسب بخار ارتقا دهد.
البته تغییرات تنها شامل پیشرانه این شاسی بلند نمی شود و استتار چراغ های جلو در این تست حاکی از آن است که سیستم LED آنها نیز بهینه خواهند شد.
انتظار می رود این ماکان جدید، با برچسب 100 هزار پوند برای آلمانی ها، در سال 2015 رونمایی رسمی شود.
نظرات
 
 
 

علی

1393/4/15
شاسی بلند شیکیه ولی ای کاش با قیمت واقعی تر تو ایران بود

سینا

1393/4/15
حرف نداره
Top