نمایش طراحی داخلی مزدا2 جدید

نمایش طراحی داخلی مزدا2 جدید

ویدئویی از تست مزدا 2 جدید در ژاپن به دست آمده که برخلاف بدنه آن که استتار کاملی دارد، ژاپنی ها هیچ زحمتی برای پنهان کردن طراحی فضای داخلی کابین به خود نداده اند.
همانطور که از مزدا انتظار می رود، داخل کابین آن بسیار ساده است و مانند مزدا 3 و 6 دکمه ها و کلیدها چیدمان نسبتا ً منظمی دارند. مزدا 2 جدید نیز از زبان طراحی کودو بهره می برد. البته باید گفت که طراحی داخلی آن حتی نسبت به برادران بزرگ ترش نیز ساده تر شده است. نکته جالب اینجاست که تنها یک دریچه تهویه هوای مرکزی دارد. فضای کابین آن شباهت های زیادی به مزدا 3 دارد: صفحه نمایش لمسی جداگانه در جلوی شیشه، روکش چرمی و غربیلک سه شاخه فرمان همگی از مزدا 3 گرفته شده اند. البته این تنها یک نمونه اولیه به حساب می آید و ممکن است با نسخه آماده برای فروش کمی متفاوت باشد.
طول آن در مقایسه با مدل کنونی 160 میلی متر افزایش یافته (4060 میلی متر) و ارتفاع آن نیز 25 میلی متر بیشتر شده (1500 میلی متر) در حالی که عرض آن همچنان با 1695 میلی متر ثابت مانده است. فاصله بین دو محور مزدا 2 جدید با 80 میلی متر افزایش به 2570 میلی متر رسیده است و در نتیجه فضای داخل کابین به ویژه فضای سر و شانه سرنشینان جلو بیشتر شده.
مزدا2 آزمایش شده در این ویدئو در واقع نسخه اروپایی آن است که مجهز به پیشرانه 4 سیلندر به گنجایش 1.5 لیتر است و می تواند در حدود 74 اسب بخار و گشتاور 135 نیوتن متر تولید کند. این مدل دارای گیربکس 6 سرعته دستی می باشد. البته احتمالا ًموتور قدرتمندتری نیز در برخی کشورها قابل دسترس خواهد بود. پیشرانه دیزلی 1.5 لیتری نیز با 103 اسب بخار و 250 نیوتن متر ارائه خواهد شد که همگی مجهز به تکنولوژی SKYAT IV می باشند.
گفته می شود مزدا 2 جدید در ماه های آینده رونمایی رسمی می شود و در ماه اکتبر در نمایشگاه پاریس به نمایش عموم در خواهد آمد.
نظرات
 
 
 
Top