نسل جدید اسمارت ForTwo و ForFour

نسل جدید اسمارت ForTwo و ForFour

اسمارت در ویدئوی تبلیغاتی خلاقانه ای نسل جدید ForTwo و ForFour را معرفی کرده است که گفته می شود به زودی و پس از رونمایی عمومی در نمایشگاه پاریس در ماه اکتبر، وارد بازار خواهد شد.
این تیزر کوتاه نشان می دهد که چگونه مفاهیم مختلف از اسمارت Forvision سال 2011 و For-us و Forstars سال 2012 گرفته تا Fourjoy سال 2013 همگی الهام بخش مدل جدید بوده است. از ویژگی های اساسی ForTwo که در فیلم به آنها اشاره می شود، طراحی مدرن و شیک و افزایش 100 میلی متری عرض آن است (1659 میلی متر). البته طول آن همچنان 2569 میلی متر باقی مانده است. اما تغییرات ابعادی بیشتری بر روی ForFour اعمال شده است. هردو مدل دیفرانسیل عقب هستند و با جعبه دنده 5 سرعته دستی و در صورت هزینه بیشتر با کلاج دوگانه 6 سرعته ارائه خواهند شد.
این دو مدل در کارخانه رنو ساخته می شوند، 70 درصد اجزایشان با رنو Twingo جدید مشترک است. از این رو انتظار می رود دارای پیشرانه 1.0 لیتری سه سیلندر تنفس طبیعی با توان 69 اسب بخار و گشتاور 91 نیوتن متر، و همچنین موتور سه سیلندر 0.9 لیتری توربوشارژ با قدرت 88 اسب بخار و گشتاور 135 نیوتن متر باشد. وجود یک پیشرانه الکتریکی نیز تأیید شده است.
از رقیبان ForTwo می توان به رنو Twingo، سیتروئن C1، تویوتا Aygo و پژو 108 اشاره کرد.
درآخر باید گفت ضرورت وجود چنین خودروهای کم مصرف و کوچکی (البته با قیمت واقعی!)در شهرهای بزرگ ما احساس می شود اما متأسفانه هنوز خبری از واردات این دست مدل ها نیست.
نظرات
 
 
 
Top