نسل بعدی رنو کولیوس در راه است

نسل بعدی رنو کولیوس در راه است

کولیوس را باید یکی از بد اقبال‌ترین خودروهای رنو دانست. از همان ابتدای معرفی‌اش در سال 2007 نتوانست خود را به عنوان یک خودروی جذاب نشان دهد و با وجود تمامی تکنولوژی‌های مدرنی که در آن قرار دارد ولی آمار بسیار پایین فروش آن کاملاً ناامیدکننده به نظر می‌رسد و حتی فیس‌لیفت‌های آن نیز قدرت کافی برای احیای این فرانسوی شاسی‌بلند را نداشت.
در این بین از رنوی استرالیا اخباری منتشر شده مبنی بر اینکه با وجود قدیمی بودن و آمار کم فروش کولیوس، رنو قصد ندارد تا سال 2016 نسل بعدی (نسل دوم) آن را معرفی کند و در آن زمان دیگر کولیوس 9 ساله شده است.
در حال حاضر اطلاعاتی رسمی در مورد نسل بعدی کولیوس در دست نیست ولی آنچه مشخص است نسل دوم کولیوس مشترکات زیادی با نیسان X-Trail خواهد داشت و احتمالاً از پلتفرم آن برای کولیوس استفاده شود. همچنین همانند نسل کنونی در این خودرو نیز از گیربکس CVT استفاده خواهد شد.
اگر به بازار داخل نگاهی بیندازیم، از ابتدا نگین خودرو کولیوس را وارد بازار کرد و حتی فیس‌لیفت جدید آن را نیز به مدت کوتاهی عرضه کرد که شاید آنطورکه شایسته یک شاسی‌بلند اروپایی بود نتوانست خودنمایی کند. سپس همانطورکه می‌دانید حال پارس‌خودرو تولید آن را بدست گرفته و باید دید که چه سرنوشتی برای این خودرو در بازار رقم خواهد خورد.
نظرات
 
 
 

mohsen

1393/5/1
من از کولیوس خوشم میاد، هم موتورش قویه هم از نظر امکانات خیلی خوبه
ولی الان نه نگین خودرو میده نه پارس خودرو تولیداتش اومده بیرون و توی بازار هم زیاد پیدا نمیشه

hero

1393/5/2
يعني اين مدل ٢٠١٤ كه اومده را هم مي خوان تغيير بدن?????

بابک

1393/5/2
یعنی کشته خودشو تو طراحی جلو داشپورت

amir

1393/5/7
من توسان داشتم.فروختم وکولیوس خریدم.واقعااحساس ارامش وراحتی میکنم.توسان بدنبود ولی کولیوس یه چیزدیگس.نرم وراحت.نسبت به اسپورتیج که واقعاخیلی سرتره البته به جزفیس اسپورتیج

رضا

1394/2/25
كوليوس ماشين بسيار ايمن و نرم و راحتي است و كيفيتش فوق العادس فقط توي بازار ايران شناخته نشده براي اينكه مردم ايران فقط ماشين رو به شكل iطاهر وآپشن ميشناسن و به فني ماشين كاري ندارن

Man

1395/4/2
ای بابا اینقده دل ما رو آب نکنید بزارید همچنان توی خواب غفلت بمونیم. دلمون به همین محصولات ایران خودرو و سایپا خوشه البته صرفنظر از جونمون.
Top