یک تویوتای جذاب؛ احتمال تولید مدل جوان پسند FT-AC

یک تویوتای جذاب؛ احتمال تولید مدل جوان پسند FT-AC

سجاد حیدری
نویسنده
سال گذشته در نمایشگاه بین المللی لس آنجلس آمریکا، کمپانی خودروسازی تویوتا از جدیدترین خودروی مفهومی و چشم انداز آینده خود برای شروع یک ماجراجویی تازه در جاده‌های آفرودی رونمایی کرد. تویوتا FT-AC، خودروی شاسی بلند تویوتا در نمایشگاه لس آنجلس بود که به عنوان یک طرح مفهومی از آینده خودروهای آفرودی تویوتا رونمایی شد، اما در مصاحبه اخیر وبسایت " AutoGuide" با آقای جک هولیس، تایید شد که شاید خودروی شاسی بلند FT-AC به زودی تولید شود.
در مصاحبه جک هولیس، معاون گروه و مدیر بخش تولید تویوتا آمده است که وی علاقه بسیار زیادی برای تولید FT-AC و همچنین پر کردن جای خالی تویوتا FJ کروزر دارد. وی در ادامه صحبت‌های خود افزود: بازخورد مشتریان به خودروی FT-AC بسیار قوی بوده است، مگر ما چه کاری انجام داده‌ایم؟ تنها یک خودروی جدید را جایگزین ماشینی کرده‌ایم که حدود 2 سال پیش از خط تولید خارج شده است. دشوار است که بگویم چقدر از این طرح مفهومی در نسخه پایانی استفاده خواهد شد، به عنوان مثال خودروی شاسی بلند FT-AC دارای دوربین‌های پیشرفته بر روی آینه‌های خود است، چراغ‌های سقفی اتومبیل همچون فلاشرهای دوربین هستند، دوربین‌های مادون قرمز در طرح مفهومی گنجانده شده است و... که همگی آنان طراحی‌های پیشرفته و نوآوری‌های صنعت خودروسازی هستند، اما بدون شک در یک نسخه قابل تولید می‌توانند مشکل ساز باشند.

تویوتا FT-AC

تویوتا FT-AC

به طور کلی، هنگامی که شرکت خودروسازی تویوتا از این شاسی بلند مفهومی رونمای کرد، تنها صحبت از پیشرانه‌های قدرتمند بنزینی و دیزلی به میان آورد، اما این امکان وجود دارد که از یک سیستم محرک هیبریدی هم استفاده کند که از سوی این شرکت خودروسازی تایید نشده است. علاوه بر این، یک سیستم انتقال قدرت تطبیق پذیر هم در برنامه ریزی تویوتا قرار گرفته است که با استفاده از این سیستم انتقال قدرت می‌توان پستی و بلندی‌های زمین را بهتر و سریع‌تر طی کرد. هرچند باید منتظر نسخه نهایی و آماده برای تولید اتومبیل بود که قطعا تغییر و تحولات بزرگی را دریافت خواهد کرد.
برچسب ها
نظرات
 
 
 

F.A

1396/10/22
درود
خيلي زيباست. از هر نظر عالي خواهد بود.
مگه ميشه تويوتا عالي نباشه؟
Top