پیکاپ بی ام و سری 5؟

پیکاپ بی ام و سری 5؟

همیشه رندرهایی از سری های مختلف بی ام و منتشر می شود که نمونه خاصی را تبدیل به پیکاپ کرده اند و حتی در یک مورد نمونه پیکاپ آن نیز ساخته شده است. به طور مثال در هفته گذشته عکس هایی از بی ام و M4 پیکاپ در فضای مجازی منتشر شده بود.
معمولاً خودروسازی بی ام و برای بازارهای مختلف، خودروهای مناسبی می سازد و حتی در بعضی از موارد مانند X6 یک دسته بندی و بازار جدیدی را بوجود می آورد. اگر بیشتر به نمونه پیکاپ طراحی شده برای سری 5 نگاه کنید متوجه می شوید که از نظر طراحی و جذابیت در سطح بسیار خوبی است و به نظر می رسد که خودرویی قابل استفاده از نظر فضای بار به عنوان یک پیکاپ باشد. با وجود اینکه معمولاً نمونه های رندر شده نسخه M از بی ام و هستند و همگی دوست دارند که یک نسخه M را داشته باشند، ولی در حقیقت اگر فرض کنیم که قرار باشد یک پیکاپ از بی ام و درست شود اصلاً نسخه M برای این مدل مناسب نیست و شاید بهتر باشد که از مدل های دیگری مانند 520d که توانایی تولید گشتاور بیشتری دارد، استفاده شود.
اما چرا بی ام و یک پیکاپ را به خط تولید خود اضافه نمی کند؟ شاید اگر قرار باشد قیمت خودرویی در حد بی ام و سری 5 را پرداخت کنید و یک خودرو با عنوان پیکاپ را سوار شوید، انتظار داشته باشید که به عنوان خودرویی در این کلاس بتوانید در شرایط محیطی و جاده ای مختلفی از آن استفاده کنید و بیش از یک سری 5 قابلیت حمل بار داشته باشد! به طور مثال فرض کنید چنین خودرویی با کیفیت بالای مواد داخلی و تجهیزات رفاهی مختلف، آیا می تواند یک بار سنگین مثلاً چند صد کیلو کاه و یونجه را در آب و هوایی برفی و بارانی جابجا کند؟ در حقیقت این چیزی است که یک خریدار پیکاپ از آن انتظار دارد و شاید بسیاری از امکاناتی که سری 5 روی آن بسیار تمرکز کرده به عنوان یک پیکاپ اصلاً اهمیت و کارایی نداشته باشند. لذا رندرهای مختلف از سری های بی ام و اگرچه بسیار جذاب هستند اما اگر بی ام و قصد تولید یک پیکاپ واقعی را ذاشته باشد حتماً یک سری جدید و با ویژگی های یک پیکاپ واقعی را تولید خواهد کرد.
نظرات
 
 
 

هومن

1393/7/29
به جان خودم مهندس طراحش ایرانی بوده از سایپا یا ایرانخودرو D-:

taha

1393/7/29
فکر کنم BMW هم در استخدام های جدیدش مثل ایرانی ها چند تا کارشناس کشاورزی رو در بخش طراحی و مهندسی خودرو استخدام کرده

hosein tourei

1393/7/29
دوستان توجه داشته باشن که دارن به قداست آقای دینامیک توهین می کنن و این اصلا قابل تحمل نیست هرچند که شاید این سری از BMW قابلیت های یک پیکاب عالی رو نداشته باشه اما مطمئن باشید که BMW تو تولید پیکاپ هم مثل همیشه حرف اول رو خواهد زد.

Chiland

1393/7/29
آخه كي با BMW ميره باركشي ؟؟؟؟

hanie

1393/7/30
تصور کنید عقب این ماشین هندونه بریزن بیان سره 4راه با بلندگو داد بزنه بدو هندونه به شرط چاقو

رفیق

1393/8/1
دو حالت داره یا مهندسای سایپا و ایرانخودرو توی بی ام و رخنه کردن یا اینکه ما غظمت فکر اینده نگر ایران خودرو و سایپا رو درک نکردیم....خخخخخخ... حالا دوباره دو راه داریم یا دیگه بی ام و رو جز برندای چرند و مسخره بدونیم یا سایپا و ایران خودرو رو باید در حد بی ام و به طراحیش ایمان داشته باشیم.... البته من به شخصه نظرم درباره هیچ کدوم تغییری نکرد و مطمئنا بی ام و برا حمل کاه و یونجه ماشین نمی سازه

نادر

1393/8/1
از روي وانت پرايد كپك برداشتند

سایپا

1393/8/1
فکر کنم برای بازار هایی مثل استرالیا ساخته شده چون وانت بیشتر فروش داره که توی برنامه تخت گاز بی بی سی هم بهش اشاره شد ...

علیرضا

1393/8/1
میدونستید یکی از طراح های شرکت بی ام دبلیو ایرانیه؟؟؟ کاره خودشه فک کنم

amir hosein

1393/8/3
فکر کنم نادر فقيه‌زاده کار خودش رو کرده خخخخ اقا شوخی کردم ها :D
Top