جگوار F-Type با سیستم AWD

جگوار F-Type با سیستم AWD

جگوار قصد دارد مدل تقویت شده F-Type را در 19 نوامبر در نمایشگاه لس آنجلس رونمایی کند. این خودرو که در حقیقت نسخه Coupe R از F-Type است به سیستم AWD مجهز شده است.
جگوار F-Type کوپه R به یک پیشرانه قدرتمند 8 سیلندر 5 لیتری مجهز شده که سوپرشارژ نیز روی آن قرار داده شده و می‌تواند حداکثر 550 اسب‌بخار و 681 نیوتن‌متر را تولید کند. اگر این پیشرانه روی مدل RWD از F-Type کوپه R نصب شده باشد، به 4 ثانیه نیاز است تا به سرعت صد کیلومتر در ساعت برسد اما همین پیشرانه در مدل AWD شتاب گیری را 0.1 ثانیه سریع‌تر و به 3.9 ثانیه کاهش می‌دهد. البته شاید 0.1 ثانیه آنچنان هم برای تغییر RWD به AWD قابل توجه به نظر نرسد!
بگذارید یک مثال بزنیم که چرا این 0.1 سریع‌تر را آنچنان قابل توجه نمی‌دانیم. مرسدس‌بنز E63 با سیستم RWD صفر تا صد کیلومتر را در 4 ثانیه طی می‌کند اما همین خودرو با سیستم 4Matic که انتقال نیرو به هر چهار چرخ منتقل می‌شود، صفر تا صد کیلومتر را در 3.5 ثانیه طی می‌کند یعنی 0.5 ثانیه سریع‌تر!
البته با وجود اینکه مدل AWD از جگوار F-Type آنچنان سریع‌تر از مدل RWD نیست، ولی قطعاً قابلیت‌های دینامیکی و رانندگی بهتری نسبت به آن دارد و موضوع دیگری که می‌ماند قیمت آن است زیرا هم‌اکنون جگوار F-Type با سیستم RWD حدود 99 هزار دلار قیمت دارد و مرسدس‌بنز E63 AMG با سیستم 4Matic دقیقاً 100.600 دلار قیمت دارد و شاید جگوار محدوده زیادی برای بالابردن قیمت مدل AWD نداشته باشد.
در زیر می‌توانید تیزر تبلیغاتی جگوار F-Type کوپه R با سیستم AWD را مشاهده کنید:
نظرات
 
 
 

کیانا

1393/8/16
خیلی خوشکله
واقعا خوشم میاد ازش
Top