مرحله دوم، هیوندای جنسیس کوپه یا بی ام و Z4 28i؟
این صفحه 48,875 بار مشاهده شده است - آپلود شده در 1394/6/17

مرحله دوم، هیوندای جنسیس کوپه یا بی ام و Z4 28i؟

عکس: بامداد صفائیان
نوشته: محسن آل طه

داستان رقابت

اجازه دهید قبل از شروع این مرحله سوالی از شما بپرسم. آیا رقابت مرحله اول یعنی جنگ هیوندای جنسیس کوپه با تویوتا GT86 را خوانده اید؟ (اگر نخوانده اید من نمی دانم الان اینجا چه کاری انجام می دهید! و لطفاً قبل از خواندن ادامه این مقاله، مرحله اول را مطالعه کنید تا متوجه شوید داستان از چه قرار است)

در مرحله اول همانطورکه می دانید یک رقابت قرمز رنگ و نفس گیری بین هیوندای جنسیس کوپه و تویوتا GT86 داشتیم و با تمام لیاقت هایی که GT86 داشت، ولی جنسیس کوپه بر مبنای موتور قدرتمندش توانست فاتح آن رقابت نا عادلانه باشد. حال کار به اتمام نرسیده و در ادامه رقابت خودروهای اسپرت بازار، جنسیس کوپه قرار است در این مرحله به جنگ یک آلمانی کوپه، خوش استیل و زیبا برود. خودرویی که از هر نظر جزو بهترین ها است و به راحتی نمی توان از آن ایرادی گرفت. بله، همانطورکه خیلی از شما در آخر مرحله اول به درستی حدس زده بودید، در این قسمت یک بی ام و Z4 قرمز رنگ، آن هم در نسخه 28i را برای این مرحله انتخاب کرده ایم.

چرا Z4 28i

مگر خودرویی کامل تر از Z4 هم داریم؟ باید گفت بی ام و یکی از کامل ترین و بی نقص ترین طراحی های خود را برای Z4 انجام داده و زیبایی این خودرو آنچنان است که هنوز که هنوزه با گذر از خیابان تمامی نظرها را به سوی خود جلب می کند.

کوسه باواریایی دو نفره ای که از نظر جثه، قدرت و هندلینگ منتظر است تا هر رقیبی را مانند یک ماهی طعمه، شقه شقه کند و چهره خشن و جدی آن، تشنگی و شجاعتش را برای هر جنگی حتی نابرابر نشان می دهد. البته در کنار ظاهری اسپرت و جنگنده، کماکان آن صلابت خودروهای بی ام و در این خودرو تزریق شده به طوریکه در روز تست بعد از رجزخوانی جنسیس کوپه با غرش موتورش و دریفت های زیبای GT86، Z4 بسیار آرام و بدون هیچ حرکتی در محل خود پارک کرد تا نشان دهد از این جلف بازی ها خوشش نمی آید و کلاسش بالاتر از این حرف هاست!

همانطورکه می دانید بی ام و Z4 هم اکنون در بازار ما در دو نسخه 20i و 28i عرضه می شود. بگذارید یک اشتباه رایج را همینجا گوشزد کنیم که هر دو نسخه از موتور 4 سیلندر 2 لیتری استفاده می کنند که اشتباهاً حتی بعضی صاحبان چنین خودروهایی می گویند نسخه 28 از موتور 2800 استفاده می کند! (شما که این ماشین رو داری چرا آخه؟) و هر دو مدل از تکنولوژی توئین توربوشارژ بهره می برند (البته میزان بوست توربوها متفاوت است) و اختلاف در قدرت تولیدی آنهاست که نسخه 20i می تواند 184 اسب بخار و نسخه 28i توانایی تولید 245 اسب بخار را دارد. لذا برای این رقابت ما هم قدرتمندترین مدل عرضه شده در ایران (در حال حاضر) یعنی مدل 28i را انتخاب کردیم (البته لازم به ذکر است در بازار مدل های قدرتمند 35 نیز وجود دارد ولی در تعداد بسیار محدود و دیگر این مدل نیز عرضه نمی شود).

Z4، بچه کوسه بی ام و

در مرحله اول، تست اولیه و تجربه رانندگی هیوندای جنسیس کوپه را خواندید و حال نوبت به Z4 است که سرباز جدید این قسمت است. از مجتبی کلید را می گیرم به همراه خودش داخل بی ام و قرمز رنگ خوش خط و خالش می نشینم. نوع قرارگیری راننده در خودرو آنقدر پایین است که فکر می کنید تقریباً روی زمین نشسته اید و شاید تصور کنید سر سرعت گیرهای تپه مانند شهرمان، به غیر از لاستیک ها خودمان نیز با آن برخوردی داشته باشیم! البته این موضوع اصلاً فاکتور بدی نیست بلکه این نوع قرار گیری باعث می شود شما کنترل بسیار خوبی روی خودرو داشته باشید و به قول خودمان در زمان "لایی کشیدن" کاملاً این کوسه را تحت فرمانتان ببینید.

بی ام و Z4 نسخه 28i را استارت می زنم و 245 اسب جلویمان صف می کشند. ابتدا حرکت را با سرعتی آرام شروع می کنم تا کمی با خودرو بیشتر آشنا شوم. سپس با رخصت از صاحب خودرو شروع به فشار آوردن به خودرو می کنیم، عملکرد توربوشارژر و مخصوصاً گیربکس Z4 آنچنان بی نقص و کامل است که راننده را شگفت زده می کند. همین توربوشارژر باعث می شود شروع حرکت و شتاب گیری های Z4 بسیار تیز و فرز باشد و نوع تعویض دنده ها توسط گیربکس آنچنان زیبا و هیجان انگیز است که توصیف آن واقعاً سخت است و شاید همین تکنولوژی دقیق و بی نقص آلمانی است که باعث شد در بدو ورود، بی ام و Z4 اصلاً آن دو رقیب را تحویل هم نگیرد (که البته خیلی هم بی جا نبود)!
درست است که Z4 برخلاف جنسیس کوپه تنها دو صندلی دارد، ولی در عوض سقف آن کروک است و می توانید با بازکردن آن لذت رانندگی را دو چندان کنید. اگر بخواهم مقایسه ای بین تجربه رانندگی با جنسیس کوپه و Z4 داشته باشم، باید بگویم که اصلاً قابل مقایسه نیستند! هندلینگ، دقت ساخت، کیفیت، طراحی، عملکرد پیشرانه و مخصوصاً گیربکس همگی یک سر و گردن از جنسیس بالاتر است که البته غیر از این نیز توقعی نداریم زیرا قیمت این خودرو نیز در حدود 2 برابر جنسیس کوپه است و یقیناً هر چقدر پول بدید، همانقدر آش می خورید!
با این همه تعریف و تمجید از Z4، به سراغ رقابت خودمان می رویم. جایی که مجدد باید گفت رقابتی کاملاً ناعادلانه و نا برابر وجود دارد و جنسیس کوپه کماکان برگ برنده ای قدرتمند یعنی حجم موتور را در برابر Z4 فلفلی رو می کند.

مسابقه شتاب

در این مرحله همانند قسمت قبل یک شتاب گیری کوتاهی با هر خودرو داریم و به لطف صاحبان اهل دل، هر شتاب گیری را با لانچ انجام دادیم تا به عددی واقعی تر برسیم. قبل از شروع این شتاب گیری و در تست های اولیه موضوعی که مشخص بود بی ام و Z4 با توجه به توربوشارژر نصب شده در شتاب گیری ها بسیار آماده تر و گوش به فرمان تر بود ولی باید تست می کردیم تا ببینیم این فرز بودن تا چه حد است و در تست های درگ و شتاب چه عملکردی خواهد داشت.

تست شتاب بی ام و Z4:


تست شتاب هیوندای جنسیس کوپه:


نتیجه شتاب هیوندای جنسیس همانطورکه در تست قبل نیز اشاره شد، 8.07 ثانیه بود و شتاب بی ام و Z4 برابر 8.03 ثانیه شده است.
یک موضوعی که اینجا مطرح می شود، اختلاف عدد بدست آمده توسط ما با عدد اعلام شده توسط کارخانه است. این اختلاف کاملاً طبیعی است و شتاب هر خودرو به فاکتورهای زیادی از جمله ارتفاع از سطح دریا، دمای هوا، شرایط هر خودرو مانند وضعیت پیشرانه و فشار باد لاستیک ها و ... بستگی دارد. لذا این اتفاق طبیعی است که اگر در شهر خود و یا همین تهران (که محل تست ما بود) در روزی دیگر و در شرایطی دیگر شتاب گیری را انجام دادید، به عدد متفاوتی نسبت به نتایج ما برسید ولی یقیناً این اختلاف آنچنان نخواهد بود (مثلاً شتاب شما قطعا ً 3 ثانیه نخواهد شد) و تنها کمی تفاوت با اعداد ما خواهد داشت.
اما برگردیم به اعداد خودمان، همانطورکه دیدید، بی ام و Z4 به لطف استفاده از توربو و گیربکس فوق العاده اش، عملکرد بسیار خوبی را به رخ کشید و نوع تعویض دنده ها طوری است که گویا می خواهد زمین را با دندانهایش بجود! لذا باید در این قسمت بگوییم که بی ام و Z4 با یک موتور 2 لیتری 4 سیلندری توانست به خوبی از پس جنسیس کوپه 6 سیلندری با جمعیتی از اسب های کره ای برآید. اما سوال اینجاست که این برتری تا کجا ادامه دارد؟ آیا Z4 می تواند در مسیر 400 متری هم این برتری را حفظ کند یا خیر؟ لذا به قسمت بعد یعنی درگ می رویم.

درگ 400 متر

بالاخره به رقابت نفس گیر و تعیین کننده می رسیم یعنی درگ 400 متری. شاید همینجا باید گفت که احتمالاً در یک سو طرفداران پرجوش آلمانی ایستاده اند و در طرفی دیگر طرفداران کره ای سوار تا بالاخره مشخص شود که برنده این رقابت کدام یک است. در این مورد بحث های زیادی شده و بسیاری می گویند درست است که Z4 دارای پیشرانه ای با حجم کمتر است ولی توربوشارژ نصب شده و عملکرد گیربکس، آن را نسبت به جنسیس پر حجم و قدرتمند برتری می دهد.

شاید اتفاقی که در روز آزمایش افتاد برای ما هم جالب بود و باعث شگفتیمان شد. ممکن است که این اتفاق برخلاف عقیده بسیاری باشد و همین نتیجه باعث شود طرفداران دو طرف وارد زمین شوند و درگیری و خونریزی به راه بیافتد. ولی این اتفاقی بود که جلوی چشمان ما افتاد و برای اینکه از صحت آن مطمئن شویم ما تست را دو بار انجام دادیم و در هر دو بار همین اتفاق تکرار شد.
هر دو خودرو در هنگام شروع لانچ درستی کردند تا بهترین عملکرد هر خودرو مشخص شود. بعد از شروع حرکت بی ام و Z4 به کمک توربوشارژرش به خوبی از جنسیس کوپه 6 سیلندر جلو می افتد و خط و نشانی سخت در اول بازی برای آن می کشد و این برتری را تا اواسط راه هم حفظ می کند. اما اتفاقی که می افتد، با هر چه نزدیک شدن به خط پایان و دور گرفتن جنسیس کوپه، فاصله بین این دو رقیب کم و کمتر می شود و جنسیس به لطف پیشرانه حجیم خود می تواند قبل از رسیدن به خط پایان برتری خود را در مسیر 400 متر نشان دهد.
فیلم درگ جنسیس کوپه و بی ام و Z4 نسخه 28i:


بگذارید یک گفتگوی خودمانی در همین قسمت داشته باشیم. احتمالاً بسیاری مدعی هستند که با Z4 در خیابان با یک جنسیس کوپه کَل کَل کرده اند و آن را شکست داده اند که البته باید گفت درست هم می گویند. همانطورکه دیدید، بی ام و Z4 آن هم در نسخه 28i به لطف توربوشارژر بسیار شتاب گیری خوبی دارد و لذا اگر در خیابان یک جنسیس کوپه را دیدید، با خیالی راحت با فشردن پدال گاز برایش شاخ و شانه بکشید، زیرا معمولاً در اینطور رقابت ها که شما 400 متر را در مسیری مستقیم آن هم در این شرایط، درگ نمی گذارید و احتمالاً در مسیری بسیار کوتاه تر این رقابت به پایان می رسد که Z4 یقیناً برنده آن است.
البته شاید اگر نتیجه رقابت جز این بود، برای ما تعجب آور بود زیرا مشخص است خودرویی با پیشرانه 2 لیتری و با توربوشارژ بسیار تیز و فرز است و شتاب گیری های فوق العاده ای دارد، ولی خوب در مسیری مستقیم و 400 متری قطعاً آنچه که حرف اول را می زند حجم موتور است و طبیعی است که در پایان این مسیر، جنسیس کوپه فاتح آن باشد.

در نتیجه اگر یک بی ام و Z4 خریده اید و پشت چراغ قرمز در کنار یک جنسیس کوپه قرار گرفته اید، یک بررسی کنید که اگر مسیر رقابت در حد 100 تا 200 متر است، با خیالی راحت و با فعال کردن توربوشارژر این کره ای مدعی را به رقابت دعوت کنید (البته ما اصلاً توصیه نمی کنیم که در خیابان چنین کاری را انجام دهید که بسیار خطرناک است) ولی اگر مسیر رقابت بیش از 200 متراست، تنها سقف کروک خود را باز کنید و با تکان دادن دست برای راننده جنسیس، کاملاً با صلابت و به آرامی به مسیر خود ادامه دهید.

تمام شد؟

درست است که در آخر رقابت تمامی افراد حاضر اذعان کردند که اگر از نظر مالی مشکلی نباشد، قطعاً از بین این سه خودروی تست شده و جدا از نتایج بدست آمده در درگ و شتاب، بی ام و Z4 را انتخاب خواهند کرد ولی با توجه به نتیجه بدست آمده در درگ باید فعلاً در وسط تشک، دست جنسیس کوپه را به عنوان برنده بالا ببریم.
البته با تمام این تفاسیر، اگر از خود شخص من در آخر بپرسید کدام را انتخاب می کنم، بی شک می گویم: تویوتا GT86 تست شده در مرحله اول با همان چند حلقه لاستیک اضافه!
اما این پایان ماجرا نیست و قرار نیست همانند دیگر مقاله ها کار را همین جا به اتمام برسانیم، بلکه حال که جنسیس کوپه از پس حریف ژاپنی و سپس آلمانی خود برآمده باید به مرحله بعدی برود و با غول بعدی مسابقه دهد.
فکر می کنید غول مرحله بعدی چه خودرویی است؟ آیا سرباز کره ای خوشحال از برد این دو مسابقه می تواند از سرباز خوش نام و نشان مرحله بعدی عبور کند؟ آیا در شتاب گیری و درگ 400 متر می تواند کماکان حجم موتور خود را به رخ آن بکشد؟ پس با ما همراه باشید و مرحله سوم از این مسابقه سریالی را در همین سایت دنبال کنید.
در آخر از دوستان بسیار خوبمان آقایان مهدی بابایی مالک خودروی هیوندای جنسیس کوپه، مجتبی درودیان مالک خودروی بی ام و Z4، کاظم احمدی، بامداد صفائیان، ساقی غفاری، مهبد سائسی و مهراد طریقتی که شرایط را برای انجام این تست نفس گیر و جذاب فراهم کردند کمال تشکر را دارم.
عکس ها
نظرات
 
 
 

omid

1394/12/19
b nazare man mashin badi bayad benz bashe hala har modeli k barabare

محمد

1394/12/27
واقعا برای همتون متاسفم.اصلا از عوامل خودروبانک انتظار این کارو نداشتم.اخه چرا زد4 انقدر بی ارزشش کردین و با اون کره ای اشغال مقایسش کردین.زد4 بی ام و المان کجا و این اشغال کره ای کجا.اصلا قابل مقایسه نیستند.کجای دنیا هیوندای رو با بی ام و مقایسه میکنند.البته باید بگم خاک برسر کسانی که در این رقابت دارن از جنسیس همایت میکنن.
 • امیر

  1396/3/22
  و خاک بر سر تو که حمایت رو نوشتی همایت.....خخخخخخخخخخ
  46+
 • مهرداد

  1397/4/2
  امیر عااالی بود روزمو ساختی......
  1+

amir

1395/3/2
من یه پسرخاله دارم از بچگی هرچی میخریدم میخرید
سال 91 یه جن کوپه خریدم اونم خرید. 2 سال پیش تو جاده قم چپ کرد و عمرشو داد به شما بعد اون مامانم گیر داد بفروش. الان یه پرادو 4 در 2010 دارم جز بنزین و روغنم هیچ خرجی نداره
خلاصه اینکه جنسیس امنیت رو فدای سرعت کرده. سرعتی هم نداره با این حجم موتورش
مزدا آر اکس 8 با حجم موتور 1.3 سال 2003شتاب و سرعتش از این بیشتره
بی ام و کاری به حجم پایین ترش ندارم. ولی از همه لحاظ از این اسباب بازی کره ای بهتره. فقط حداکثر سرعت ملاک یه خودرو نیست. هندلینگ و امنیت و راحتی و زیبایی هم ملاکه
من هیچوقت هیچوقت هیچوقت فقط بخاطر سرعت ماشین نمیخرم امنیت و اصالت برام مهم تره
در ضمن جی تی 86 یه ماشین تیونره بیشتر واس دریفت و حرکات نمایشیه. بماند که همونم اگه تقویت بشه هیچی جلودارش نیس
بنظرم یه رقیب مث سوبارو ایمپرزا واسش مناسبه ک با حجم موتور کمش دهن جنسیسو تو 5 ثانیه سرویس کنه
 • abol

  1395/3/4
  عزیزم شک ندارم شما حتی جنسیس رو از نزدیکی ندیدی..چ برسه سواری.......یه خودرو با نصف قیمت Z4داره باهاش مقایسه میشه.....در جریانی ک....امنیتش هم 5ستاره از آمریکا گرفته...فقط خواستم در جریان باشی...میری یه جایی میگی..خدایی نکرده بت میخندن
  21+
 • محمد

  1395/5/20
  امیر عزیز...من قبول دارم که کره ای هنوز به آلمانی و ژاپنی نرسیده ولی شک دارم تا به حال سوار جنسیس شده باشی !!
  جنسیس که خیلی راحت آریون و له می کنه، سرعت نمیره ؟؟؟؟
  جنسیس که حتی توی فیلمای همین سایت موستانگ و z4 رو میزنه راه نمیره ؟؟؟
  جنسیسی که تو خود آمریکا توی چند مرحله شورولت کامارو له می کنه، راه نمیره ؟؟ ( سایت آپارات )
  مگه موستانگ از موتور 3700 استفاده نمیکنه ؟ مگه آریون 3500 نیست ؟ مگه کامارو 3600 نیست ؟ یعنی با این حرف های عجیبت جنسیس که هیچی، موستانگ و کامارو و تویوتا آریون رو هم زیر سوال بردیا !!! با این حساب اگه کره ای اسباب بازیه، پس چرا مردم آمریکا اینا رو نمی فهمن ؟؟ چون توی 50 برند پرفروش سالانه آمریکا 6 تا ماشین کره ای وجود داره ولی اصن خبری از نیسان و میتسوبیشی و اینفینیتی و لکسوس و ... نیست !!!! احتمال میدم اون جنی شما خریدی جنتو بوده نه جنسیس، عزیز.
  18+
 • مجید

  1396/6/28
  abolجان وقتی موضوع مسابقه درگ هست قیمت اهمیتی نداره.bmw گرون تره چون برنده. آخه کدوم ماشین کره ای یا حتی ژاپنی قیمتش از آلمانیه هم ردش بیشتره..؟ وقتی مقایسه برای خرید ماشین باشه حرف شما صحیحه. اما اینجا مساله توانایی های فنی خودرو مطرحه. BMW اگه موتور 3.8 لیتری بسازه که هیوندای خاک لاستیکاشم نمیگیره.
  1+

مجید

1395/4/13
این مقایسه بیشتر شبیه یه شوخی بود و جالبه که برخی از دوستان با ادعای کامل میگن که ایول هیوندای جنسیس یا حتی با اینکه قدیمی بود اما برنده شد!!!
یه رقابت باید عادلانه باشه واسه همین شما حداقل کاری که میتونستید انجام بدید مقایسه z4 35i با جنسیس 3.8 لیتری بود نه z4 2.8i با حجم 2 لیتر و 4 سیلندر در مقابل جنسیس با 3.8 لیتر موتور و 6 سیلندر!!!
امیدوارم تست های بعدی عادلانه تر صورت بگیره!!
 • سهیل

  1395/12/27
  با سلام آقا مجید حرف شما کاملا درست هست اما نباید یک چیز رو فراموش کرد اونم اینکه این جنسیس از نوع MPI بوده و اگر قرار باشه قویترین مدل Z4 را بیارند پس باید جنسیس هم از نوع GDI باشه تا اونوقت رقابت عادلانه باشه
  5+
 • mohamad

  1396/5/25
  ایول
  1+

mr

1395/5/20
همه می دونیم که کره ای هنوز خیلی راه داره تا به آلمانی برسه، ولی خداییش دهن آدم با این سرعت پیشرفت هیوندای باز می مونه !!!!
کره ای با همین سرعت پیش بره فک کنم تا 20 سال دیگه از هممممممممممممه نظر آلمانیا رو هم می گیره....!!!!
 • مجید

  1396/6/28
  آلمانها هم نشستن که کره ای ها بشون برسن. سرعت کره ای برای پیشرفت زیاده درست اما علتش شاید این باشه که فعلا از دانش بقیه استفاده میکنن اما آلمانها خودشون تکنولوژی های جدید معرفی میکنند.
 • شت

  1397/4/2
  خخخخخخخ نظرتو باید گذاشت دم در دستشویی عمومی به عنوا نشعر

کیان

1395/7/8
آقا جنسیس کوپه به گرد نیسان جی تی آر نمیرسه. 0 تا 100 نیسان 3/2 ثانیه هست. واقعا یک هیولاست. نیسان جی تی آر، جنسیسو رنده میکنه.
 • momo wowo

  1397/4/2
  خداییش الان چه ربطی داشت؟؟

محمدرضا 98

1395/8/2
سلام خودرو بانک
نمی خواید مرحله ی بعدی رو قرار بدید؟ یک ساله منتظر غول بعدی هستیم پس چی شد؟ نکنه انتقاد های دوستان دلسرد تون کرده؟
امیدوارم قوی تر از این باشید که نظرات تعصبی باعث شه از خیر ادامه ی این مقاله بگذرید.
محسن جان بررسی هاتو دوست دارم.

Ashkan

1395/10/30
آقا جنسیس کره ای هستو به پای آلمان نمیرسه قبول
مقایسه جنسیس با z4 مسخرس قبول
و...
ولی میخوام این پیامو بزارم برا اونایی که اینهمه آلمان آلمان میکنن و تو عمرشون بیشتر از دو بار هم z4 ندیدن دوستان به جرات میگم گنده تر از z4 هم مثه موستانک،کامارو یا پورش911 هم نمیتونه حریف جنسیس بشه
حتی اشتباه هم میکنن میگن تو درگ 200متر حریفش نمیشه من بالای 40،50 بار با جنسیس 2014 نیو z4 رو داخل اتوبان ساوه،تهران له کردم بعدم این قضیه نیسانgtr آخه دیگه ماشینی که تو 3.5 میتونه 0-100 پر کنه چجوری با جنسیس که 8 پر میکنه میشه مقایسه کرد
حالا فعلا برید صف بکشید ماشینای آلمانی رو بیارین تا زیر پای جنسیس له شن حتی cls500 یا slk350 که گنده های بنزن یا هر ماشین آلمانی دیگه تک تکشون هیچ هسن رو به رو جنسیس

سامان

1396/1/4
اين دوستانه كه هي Bmw , Bmw مي كنن تاحالا داشتن اين ماشينو ؟؟؟؟ تا يه فشار به ماشين مياري ، هر چي آلارم داره روشن ميشه!!!!
از هر دوباري كه باهاش ميري مسافرت ( اونم نه راه دورا ... همين شمال خودمون ) يه برگشتي رو كفيه !!! بعدم نمايندگي ميگه به ماشين زياد فشار اوردي !!!!!!
خدا بده بركت به هيونداي كه هر چي باهاش بري فقط گاز ميخوره خرجشم بنزينو روغنو آنتن ... بنده خدا . بعد دوستان ميفرمايند ، مقايسه عرش با فرش ، اول سواري بگير ازشون بعد در موردش إعلام نظر بفرماييد ، يه بار Bmw بخر تا آخر عمرت از آرمشم بدت مياد يه ضرر خوبم ميكني بعد ميفروشيش ، خداييش تو ايران با اين خدمات فقط تويوتا و هيونداي
 • DW

  1397/4/2
  اینارو از تو کدوم سایت دزدیدی؟؟ تو اصن تاحالا BMW از نزدیک دیدی چه برسه به اینکه باهاش راه دور بری

امین

1396/2/29
سلام
به نظر من هیوندا بهتره ، جنسیس واقعا ماشینه خوبیه و تکرار نشدنیه ، و خدایی هیچ وقت تو گاز خوردن روت روت رو زمین نمیندازه و انصافا هم از لحاظ خرج و مخارج خیلی خوبه

ARSHiYa

1396/3/5
جنسیس بعد z4 و سپس تویوتا

عرشیا

1396/6/23
من جنسیس رو بیشتر میپسندم.اسپرت تر و جذاب تر.اگه وزنش کمتر بود یا حد اقل جنسیس جدیدو می اوردید نتیجه بلعکس میشد و z4 شکست میخورد.
در اینجا هم جاداره از اون دوستمون که گفت z4 رو با آشغال کره ای مقایسه نکنید تشکر کنم که یک بی فرهنگیشو نشون داد با گفتن {خاک بر سرشون} و دو اینکه به ما یاد داد حمایت غلط است و باید همایت بنویسیم.

میلاد

1396/8/21
سلام کاش جنسیسمدل 2013 تست میکردین

Mohamad

1396/11/1
جنسیس کوپه قابل مقایسه با بی ام و z4 نیست مثل این میمونه که لامبورگینی رو با بی ام و مقایسه کنید از نظر من این مقایسه اشتباه و بی ام و لیاقتش از اینا بالا تره
 • revpro

  1397/4/10
  با سلام

  ببین دوست عزیز... از نظر من هر ماشین خوبیهای خودشو داره نمیشه گفت لیقاتش زیاده یا کمه مثلا اگه دریفت میخوای جی تی 86 اگه درگا مسافت بالا میخوای جنسیس اگه واسه پز دادنو اپشن میخوای زد4

حسین خوانساری

1396/11/30
سلام و عرض ادب خدمت تمام زحمت کشان سایت
انصافا جنسیس کوپه رو نباید با Z4 مقایسه کرد اینجا بحث قابلیتها و امکانات فنی یه خودرو مطرح میشه وقتی پای مقایسه و درگ و این چیزا پیش میاد از لحاظ فنی باید Z4 مدل 35i میومد و این درگ رو قیاس میکرد دراین صورت جنسیس کوپه تو ۴۰۰ متر که هیچ تو متراژ بیشتر هم حریف این نسخه از Z4 نمیشه بعضی دوستان جنگشون سر چیزای بی دلیله بین کره و آلمان بحث کردن و این اونو میندازه دور و ازین حرفا نزنید الان روزگار طوری شده همه در حال پیشرفتن
Top