یدک کشیدن تویوتا هایلوکس توسط 15 عدد وانت کنترلی!

24 / اردیبهشت / 1397 - 20:30
آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چه تعداد وانت کنترلی برای یدک کشیدن یک وانت واقعی مثل تویوتا هایلوکس نیاز است؟! تویوتا و شرکت تامیا که سازنده مدل های پلاستیکی است در بریتانیا با یکدیگر همکاری کرده اند تا به این سوال پاسخ دهند. ایده این فیلم از یک تبلیغ در دهه 1980 میلادی گرفته شده است که در آن وانت های کنترلی با یدک کشیدن یک تویوتا هایلوکس استقامت خود را ثابت کردند. البته تویوتا هایلوکس جدید بزرگتر و سنگینتر است و این وانت های کنترلی با مقیاس یک دهم باید سخت تر تلاش کنند تا بتوانند آن را یدک بکشند.
هر کدام از این وانت های کنترلی 3.2 کیلوگرم وزن دارند و 23.2 نیوتن متر گشتاور تولید می کنند. این وانت ها باید یک تویوتا هایلوکس 2.4 D-4D دیزلی که 3200 کیلوگرم وزن دارد را یدک بکشند. برای دستیابی به حداکثر چسبندگی باد تایرهای آنها را روی 60 پاوند بر اینچ مربع تنظیم کردند و گشتاور آنها پس از اینکه توسط یک گیربکس با نسبت دنده سنگین افزایش یافت توسط سیستم 4 چرخ محرک الکتریکی به چرخ ها منتقل می شود. با وجود تمام این اصلاحات باز هم 15 عدد وانت کنترلی برای یدک کشیدن این هایلوکس لازم بود.
برای یدک کشیدن هایلوکس هر یک از وانت های کنترلی توسط یک سیم بکسل به هایلوکس متصل می شوند. در ابتدا وانت های کنترلی دچار هرزگردی می شوند ولی به تدریج چسبندگی خود را به دست می آورند و چرخ های هایلوکس شروع به حرکت می کند. این وانت های کنترلی حتی قابلیت عبور از آب و مسیرهای آفرودی را نیز دارند!
نظرات
 
 
 
ک 1397/2/26
" حتی قابلیت عبور از اب و مسیرهای افرودی را نیز دارند! "
اینکه چیزی نیست . الان ماشین کنترلی ها با ماشین واقعی رقابت می کنن
0 تا 100 رو 4 ثانیه پر میکنن
ک 1397/2/26
این کلیپ تبلیغ ماشین کنترلی های تامیا ژاپن هست که تویوتا برای تبلیغ خودش استفاده کرده

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران