ثبت یک رکورد جدید از هوندا سیویک تایپ R در پیست سیلور استون + فیلم

12 / تیر / 1397 - 11:00
با توجه به رکورد جدیدی که پورشه به کمک خودروی هیبریدی مسابقات لمانز خود در جهنم سبز ثبت کرده این کمپانی می تواند ادعا کند که با زمان 5 دقیقه و 19.545 ثانیه‌ی سریع ترین خودرویی که یک دور پیست نوربرگ رینگ را طی کرده محصول این کمپانی آلمانی است. اما اجازه دهید در میان شلوغ کاری های پورشه، هوندا سیویک تایپ R را نیز از یاد نبریم. این هاچ بک به آرامی و بی سروصدا در حال ثبت رکوردهای بی نظیر از خود است.
این خودرو به کمک راننده دوست داشتنی خود یعنی مت نیل سه بار برنده جایزه مسابقات اتومبیل رانی بریتانیا شده است.
تایپ R جدید توانسته است مجددا به کمک این راننده یک رکورد جدید را در پیست بریتانیایی سیلور استون به ثبت برساند. این خودروی هوندا با زمان 2:31.320 ثانیه در کلاس اتومبیل های دیفرانسیل جلو این پیست رکورد دار کلاس خود است. رکورد دار قبلی نیز نسل پیشین تایپ R بود.
مت نیل در حالی این رکورد را از خود به ثبت رسانده که بهترین زمان ثبت شده در این پیست مربوط به لوئیس همیلتون با یک خودروی فرمول 1 است. این راننده موفق فرمول یک توانسته در سال 2017 با زمان 1:26.600 ثانیه جایگاه نخست پیست سیلور استون را از آن خود کند. این زمان تقریبا نصف زمان ثبت شده از هوندا سیویک تایپ R است. البته نباید فراموش کرد که این محصول هوندا یک خودروی خیابانی بسیار بسیار ارزان قیمت تر با آپشن ها به نسبت کمتر است. مدل پایه این خودرو قیمتی در حدود 35 هزار دلار دارد.
مت نیل معتقد است که عمده مزیت هوندا سیویک تایپ R مربوط به مربوط به پایداری و استحکام این خودرو است که حاصل سیستم آیرودینامیک و تعلیق مثال زدنی آن است. به واسطه پایداری بالای این هاچ بک شما می توانید در پیچ ها با اعتماد به نفس بالایی سرعت و شتاب اتومبیل خود را افزایش داده و نگران هیچ چیزی نباشید.
رکوردهایی که هوندا سیویک تایپ R مدل 2018 از خود به جا گذاشته تنها مربوط به این پیست نمی شود. این خودرو پیش از این در پیست سوپر بایک مگنی کورس (Magny-Cours) فرانسه با زمان 2:01.510 در کلاس خودروهای دیفرانسیل جلو موفق شد رکورد بی نظیری را از خود به جا بگذارد.
به علاوه این تایپ R جدید رکوردار پیست اسپا فرانکو چمپ پلژیک نیز می باشد.
به نظر می رسد که تلاش های بی پایان هوندا برای افزایش سرعت و پایداری خودروهای تایپ R بی نتیجه نمونده و این کمپانی هرچه بیشتر نسبت به گذشته در حال نزدیک شدن به هدف های خود است.
نظرات