نبرد ژاپن و امریکا در سرزمین اعراب؛ نیسان GT-R نیسمو در برابر شورولت کامارو ZL1 + فیلم

17 / شهریور / 1397 - 20:30
نسل ششم شورولت کامارو آخرین نسل این ماسل کار امریکایی است که اولین بار در سال 2015 معرفی شد. این خودرو از پلتفرم Alpha جنرال موتورز استفاده می کند که با کادیلاک ATS و CTS مشترک است. جنرال موتورز ادعا می کند که 70 درصد از اجزای ساختاری نسل ششم کامارو کاملا جدید هستند. این نسل کامارو اولین نسلی است که به موتور 4 سیلندر توربوشارژ مجهز می شود. قویترین مدل نسل ششم کامارو مدل ZL1 است که از موتور 6.2 لیتری V8 سوپرشارژ نیرو می گیرد. این موتور که در واقع همان موتور به کار رفته در کوروت Z06 است 650 اسب بخار قدرت و 881 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. این خودرو 1742 کیلوگرم وزن دارد و با گیربکس های 6 دنده دستی و 10 دنده اتوماتیک قابل سفارش است. شتاب صفر تا صد مدل اتوماتیک 3.5 ثانیه اعلام شده است.
نیسان GT-R نیسمو قویترین نسخه GT-R است که توسط بخش نیسموی نیسان تقویت شده است. نیسان موتور 3.8 لیتری V6 این خودرو که با کد VR38DETT شناخته می شود را به توربوهای خودروی مسابقه ای GT500 مجهز کرده است و از این طریق قدرت GT-R استاندارد را از 570 اسب بخار به 600 اسب بخار رسانده است. گشتاور نیز از 637 نیوتن متر به 652 نیوتن متر افزایش یافته است. وزن GT-R نیسمو 1774 کیلوگرم است. گیربکس هر دو مدل GT-R از نوع 6 دنده دابل کلاچ است و مجهز به سیستم انتقال قدرت 4 چرخ محرک است. نیسان شتاب صفر تا صد GT-R نیسمو را 2.7 ثانیه اعلام کرده است.
در این فیلم شاهد رقابت نیسان GT-R نیسمو با کامارو ZL1 اتوماتیک هستیم که در پیستی در دوبی انجام شده است. این رقابت چندین بار تکرار می شود که هم شامل استارت از صفر و هم استارت در حال حرکت از سرعت های مختلف است. با توجه به اعداد و ارقام اعلامی نیسان، GT-R نیسمو با شتاب 2.7 باید بسیار سریعتر از کامارو با شتاب 3.5 باشد ولی آیا ادعای سازنده در عمل حقیقت دارد؟
برتری اصلی GT-R به کامارو سیستم 4 چرخ محرک آن است که هنگام لانچ از صفر بسیار بهتر از سیستم انتقال قدرت دیفرانسیل عقب کامارو عمل می کند. برتری اصلی کامارو به GT-R نیز گشتاور بسیار بیشتر موتور 6.2 لیتری این خودرو است.
نکته دیگر اینکه شورولت کامارو ZL1 مدل 2018 حدود 71 هزار دلار قیمت دارد در حالی که قیمت GT-R نیسمو حدود 177 هزار دلار است که 2.5 برابر کامارو ZL1 است!! آیا واقعا پرداخت چنین مبلغ گزافی برای GT-R نیسمو ارزش دارد؟ در این فیلم جواب این سوال هم مشخص می شود که آیا GT-R واقعا اندازه 2 کامارو و نصفی ارزش دارد یا نه!
نظرات
 
 
 
مجید عباسی انبوهی 1397/6/18
واسه ژاپنی جماعت دنیا هم هزینه کنی می ارزه. موقع خرید متوجه نمیشی واسه چی داری پول اضافه میدی، بعدا میفهمی!
میثم 1397/6/18
انتخاب من کامارو
علی 1397/6/20
فوق العاده بود . یه ماشین آمریکایی که مثل بقیه آمریکایی ارزون بود . قطعا با استهلاک کمتر و با قیمت خیلی کمتر به خودروی پرمدعای ژاپنی غلبه کرد . جی تی آر دیگه پیر شده و نیسان خیلی وقت پیش باید فکر جایگزین کردنش میفتاد و هر روز ماشینهای جدیدتری میان که حتی با قیمت کمتر به این اسپرت قدیمی غلبه میکنن
  • sepehr 1398/3/2
    استهلاکو موافق نیستم
علی 1397/6/20
فوق العاده بود . یه ماشین آمریکایی که مثل بقیه آمریکایی ارزون بود . قطعا با استهلاک کمتر و با قیمت خیلی کمتر به خودروی پرمدعای ژاپنی غلبه کرد . جی تی آر دیگه پیر شده و نیسان خیلی وقت پیش باید فکر جایگزین کردنش میفتاد و هر روز ماشینهای جدیدتری میان که حتی با قیمت کمتر به این اسپرت قدیمی غلبه میکنن

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران