درگ داج چلنجر هلکت و میتسوبیشی گالانت نسل 6 تقویت شده + فیلم

27 / شهریور / 1397 - 20:30
داج چلنجر SRT هلکت به مدت چند سال در درگ 400 متر مطرح بوده است اما خودروهای جدید و خودروهای تقویت شده باعث تنزل جایگاه هلکت شده اند.
در یکی از درگ های اخیر، یک میتسوبیشی گالانت نسل 6 تقویت شده توانست هلکت را شکست دهد. با اینکه جزئیات زیادی از این گالانت در دسترس نیست ولی مشخص است که این سدان 4 سیلندر با وجود اینکه دنده 2 را به خوبی عوض نمی کند به راحتی هلکت را شکست می دهد.
اگر با دقت به فیلم نگاه کنید علت شکست خوردن هلکت را متوجه می شوید زیرا هنگام شروع درگ چرخ های گالانت هرزگردی بسیار اندکی دارند که نشان می دهد این خودرو مجهز به سیستم 4 چرخ محرک است که مسلما استارت بهتری نسبت به یک خودروی دیفرانسیل عقب پرقدرت مانند هلکت دارد. شاید اگر تست از صفر شروع نمی شد برتری با هلکت بود.
با اینکه ظاهر این گالانت اهلی به نظر می رسد ولی از اواخر دهه 1980 تا اوایل دهه 1990 مدل های اسپرت گالانت نسل 6 با عملکرد بالا توسط میتسوبیشی تولید شدند. قویترین موتوری که روی این خودرو نصب شد موتور 2.0 لیتری 4 سیلندر توربوشارژ 4G63T بود که مجهز به دو میل سوپاپ است و 237 اسب بخار قدرت در دور 6000 و 304 نیوتن متر گشتاور در دور 3500 تولید می کند. این موتور متعلق به مدل VR-4 بود که سریعترین مدل گالانت نسل 6 است. این خودرو از سیستم تعلیق مستقل در هر 4 چرخ و سیستم 4 چرخ محرک برخوردار بود و شتاب 0 تا 60 مایل نمونه های دنده دستی آن 7.3 ثانیه بود. حداکثر سرعت گالانت VR-4 نسل شش 210 کیلومتر در ساعت بود و حدود 1.5 تن وزن داشت.
گالانت تقویت شده در این فیلم (که احتمالا مجهز به نمونه تقویت سنگین موتور 4G63T است) توانست تایم ¼ مایل 11.762 ثانیه با سرعت 202 کیلومتر در ساعت را ثبت کند. با اینکه داج چلنجر هلکت در شرایط مناسب تایم ¼ مایل کمتر از 11.5 ثانیه را ثبت کرده است ولی ظاهرا راننده این هلکت نتوانست از حداکثر پتانسیل خودروی خود استفاده کند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران