مقایسه تست تصادف هیوندای سانتافه و ولوو XC90

مقایسه تست تصادف هیوندای سانتافه و ولوو XC90

11 / مرداد / 1396 - 08:30
ولوو XC90 جزو لوکس ترین شاسی بلند های بازار ایران است و در مورد امنیت این خودرو هیچ شکی وجود ندارد و معمولاً ولوو امن ترین خودروهای جهان را تولید می کند. در مقابل هیوندای سانتافه در صدر خودروهای وارداتی قرار دارد و جزو پرفروش ترین شاسی بلند های بازار است. در فیلم بالا مقایسه تست تصادف این دو خودرو به علاوه چند خودروی شاسی بلند دیگر معروف بازار را می توانید مشاهده کنید.
نظرات
 
 
 

پارسا

1396/5/11
اين كه سانتافه گرند!!!!

Mehmesh

1396/5/11
درود بر سانتافه!
البته یه تعدادی الان میان ایراد میگیرن که نه، سانتافه آشغاله و از این حرفا.
اما ویدیو به خوبی گواه کیفیت و ایمنی سانتافه بود.
بیایید یکم به شعور مردم و خریداران هم احترام بذاریم به این فکر کنیم که شاید جدای از جذابیت ظاهری و آپشن ها، شاید کیفیت هم داشته باشه!
 • میثم

  1396/5/11
  دراینکه سانتافه عالی بود شکی نیست اما دراین جمع بزرگان از همه ضعیفتر بود،ستون A بیش از باقی جمع شد و کابین رفت تو.
 • حامد

  1396/5/12
  شما که واقعا جو گیری!!!
  برادر من ، سانتافه در این بین تنها ماشینی بود که هنگ آور (ستون A) آن کج و له شد و شاسی در زیر رکاب آن هم تاب زیادی برداشت و این نشان از ایمنی پایین تر از سایرین دارد و کاملا مشخص است که مفاومت ستون جلویی آن از نظر حفظ ساختار ضعیف است ..
  ضمنا همپوشانی را هم خوب رد نکرد و تفاوت آن با ولوو در رد کردن این اندازه هم پوشانی برخورد کاملا واضح است..
  سانتافه نسبت به سایرین آشغاله و اگرنه در حد خودروسازان سطح دو دنیا و برند های چینی ، برتری هایی دارد که بیشتر آپشنال است تا کیفیت ذاتی..!!
 • رضا

  1396/5/12
  دوست عزیز برای اینکه متوجه سطح ایمنی سانتافه بشید نیاز به دیدن این ویدئو نیست.
  کافیه فقط یه نگاهی به نتایج تست تصادف سانتافه تو سایت یورو ان کپ و NHTSA آمریکا بکنید تا پی به ایمنی عالی سانتافه ببرید

شهرام

1396/5/12
ولو مانع رو رد کرد -عجب قدرتی داره

زانیار

1396/5/16
به نظرم بهترین وضعیت رو هوندا داشت. اتاق و ستون A هیچ آسیبی ندید. تو بقیه موارد یه مقداری اتاق یا خم شده یا شکسته یا ستون A کمی آسیب دیده یا سقف مقداری خم شده. ولی هوندا کمترین آسیبی ندید اتاقش و فک کنم یک میلی متر هم جمع نشد. تو این تستها نباید به پخش و پلا شدن کاپوت و تایر و ... زیاد توجه کرد مثلا ولوو آنچنان هم بد نبود. مهم اتاق و ستون ها و سقفه. سالم ترین اتاق رو هوندا داشت یکبار با دقت دوباره نگاه کنید. بعد از اون هم به نظرم سالمترین وضعیت رو آئودی داشت اتاق. بقیه در یه سطح بودن و همشون شکستگی تو قسمتهای جلو زانو و خم شدن رو داشتن. البته درسته این شایعترین وضعیت تصادفه ولی همه چیز نیست. مقاومت سقف زیر وزن بالا هم خیلی مهمه. خیلی تستهای iihs رو به دقت بررسی کردم و عموما وضعیت تویوتا تو سقف بهترینه. مقاومت در ها هم که خیلی مهمه. یه موردی هم که هیچوقت تو این تستها نمره بهش داده نمیشه هندلینگه خوبه. خیلی از تصادف ها در اثر هندلینگ پایین و از دست رفتن کنترل بوجود میان. مورد دیگه ایی هم که واقعا خیلی مهمه و کاش این تستها یه نمره ایی بهش اختصاص بدن تایره. دوستان از تایرهای بی کیفیت استفاده نکنید هزینه ای زیادی به آدم وارد نمیشه با لاستیک. خیلی زور داره ادم در اثر بی کیفیتی لاستیک اتفاق ناگواری براش پیش بیاد.