تیزر رسمی معرفی تویوتا آریس هاچبک جدید

20 / اسفند / 1396 - 20:30
تویوتا با معرفی آریس هاچبک جدید، تعهد خود به فناوری هایبرید را بیش از پیش افزایش می دهد. این شرکت ژاپنی اعلام کرده است که از این به بعد در مدل های خود از موتور دیزل استفاده نخواهد کرد. مانند گذشته آریس رقیب فولکس واگن گلف و فورد فوکس است. این خودرو از پلتفرم TNGA تویوتا بهره می برد و در نتیجه فناوری آن با جدیدترین مدل های پریوس هایبرید و کراس اوور C-HR مشترک است.
تویوتا ادعا می کند که رانندگی با آریس جدید لذت بخش تر از نسل فعلی این خودرو است که رانندگی با آن کسل کننده است. برای دستیابی به این هدف تویوتا از سیستم تعلیق مالتی لینک (چند عضوی) در عقب این خودرو استفاده کرده و استحکام بدنه آن را افزایش داده است.
ظاهر آریس جدید الهام گرفته از C-HR و سوپرای جدید است. نسل جدید آریس نسبت به نسخه قبلی 40 میلی متر درازتر شده است که این افزایش طول فاصله بین محور جلو و عقب را بیشتر کرده و به همین دلیل فضای کابین گسترش یافته است.
تویوتا آریس جدید با تعدادی پیشرانه هایبرید الکتریکی و یک پیشرانه معمولی عرضه خواهد شد. تویوتا در مورد قدرت یا عملکرد موتور بنزینی 1.2 لیتری توربوشارژ این خودرو جزئیاتی اعلام نکرده است ولی می توان حدس زد که اعداد و ارقام آن در حد موتور فعلی C-HR باشند. نسخه پر فروش هایبرید آریس نیز از موتور 1.8 لیتری با قدرت 120 اسب بخار به همراه موتور الکتریکی بهره می برد. می توان تا 50 درصد از سفرهای روزمره را با این مدل در حالت تمام الکتریکی رانندگی کرد.
اما آریس جدید با یک پیشرانه هایبرید با موتور بنزینی 2.0 لیتری نیز عرضه خواهد شد که 177 اسب بخار قدرت تولید می کند و طبق گفته تویوتا تمرکز این پیشرانه بیشتر روی عملکرد خودرو است تا به بهترین نحو ممکن از مزیت های پلتفرم TNGA استفاده کند. این خودرو تا پایان امسال با قیمت پایه حدود 20 هزار پوند وارد بازار خواهد شد.
نظرات
 
 
 

Arad

1396/12/21
عجب چیزیه این تویوتا 😍 چی تولید کرده 😍🤦🏽‍♂️

emad1990

1396/12/21
البته درستش اوریس هستش