درگ آلفارومئو جولیا و استلویو - نبرد سدان و SUV ایتالیایی

18 / فروردین / 1397 - 08:30
آلفارومئو با ورود مدلهای استلویو و جولیا به جمع محصولات خود به موفقیت بیشتر برند خود کمک کرده است. مدل های Quadrifoglio ستاره های عملکرد آلفارومئو هستند. حتی اگر این مدل ها فروش عظیمی نداشته باشند، به میراث آلفارومئو در زمینه تولید خودروهای سریع تداوم می بخشند.
تیم نشریه Motor1 در ایتالیا این دو خودروی سدان و SUV را در یک درگ 400 متر در برابر هم قرار داده است. نسخه های کوادریفوگلیو از این دو خودرو مجهز به موتور V8 توئین توربو با حجم 2.9 لیتر هستند که 510 اسب بخار قدرت و 600 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. تفاوت عمده این دو خودرو در نحوه انتقال قدرت این موتور به چرخها است زیرا در جولیا قدرت آن فقط به دو چرخ عقب ولی در استلویو به هر 4 چرخ منتقل می شود. البته با اینکه استلویو در زمینه لانچ و چسبندگی برتر است، جولیا نیز برتری خود را با 150 کیلوگرم وزن سبکتر نشان می دهد.
تست درگ بین این دو خودرو در یک روز سرد که دمای هوا 0 درجه سانتی گراد بوده انجام شده است و این دو خودرو قبل از تست اصلی چندین بار تست شده بودند. نکته جالب اینجاست که به علت مرطوب بودن سطح زمین رانندگان تصمیم گرفتند از سیستم لانچ کنترل خودروها استفاده نکنند زیرا باعث کندتر شدن آنها می شد. در پایان فیلم تایم های 0 تا 100 کیلومتر و 400 متر هر دو خودرو با دقت سه رقم اعشار اعلام می شود.
نظرات
 
 
 
حمید 1397/1/18
برادر من در زبان ایتالیایی gli صدای لی ( li ) میده ! پس یعنی quadrifoglio که quadri میشه چهار و foglio که میشه برگ رو باید بخونید کوادرو فولیو !!!!!!!
دوما موتور های کوادرو فولیو v6 نه v8 !!!!!!!!!

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران