برای دریافت پلاک و شماره گذاری خودرو چه مدارکی مورد نیاز است

سردار سیدکمال هادیان فر رئیس پلیس راهور ناجا درباره مدارک مورد نیاز برای دریافت پلاک وسایل نقلیه اظهار داشت: پلاک خودرو به شخص متقاضی داده می شود و برای احراز محل سکونت باید مدارکی را ارائه کنند که نشان دهد ساکن آن شهر هستند.
به گزارش خودروبانک و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، وی ادامه داد: مدارکی همچون سند مالکیت ملک، قولنامه اجاره ملک، فیش برق و آب برای دریافت پلاک مورد نیاز است. وی در ادامه افزود: به عنوان مثال ساکنان شهرهای شمالی به دلیل رطوب هوا در مناطق خود، علاقه ای به خریداری خودرو از مناطق خود ندارند و به دنبال دریافت پلاک تهران یا شهرهای دیگر هستند و به همین دلیل آدرس و محل های سکونتی اعلام می کنند که واقعی نبوده و شناسایی جفرافیایی فرد را با مشکل مواجه می کنند و سقف توزیع پلاک را نیز دچار اختلال خواهد کرد.
سردار هادیان فر در پایان بیان داشت: افرادی که سند مالکیت دارند تکلیفشان مشخص است و به سرعت کارشان انجام می شود، اما مشکلات فعلی دریافت پلاک برای کسانی است که قولنامه دارند یا ماجر و مستاجرند که امیدواریم این مشکلات نیز حل شود.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران