آیا کاهش قیمت خودروهای داخلی در راه است؟

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

علیرضا رزم حسینی وزیر صمت در جمع خبرنگاران پس از نشست کمیسیون صنایع و معادن مجلس اعلام کرد: از آنجا که خودرو موضوع آحاد جامعه است، وزارت صمت برنامه های مشخصی برای افزایش تولید خودرو دارد و این مهم باوجود مشکلاتی که وجود دارد، به خوبی در حال انجام است.

وزیر صمت در ادامه در خصوص حمایت از خودروسازان گفت: با رئیس بانک مرکزی درباره تامین بسته مالی مورد نیاز خودروسازان گفتگوهایی انجام دادیم و در مورد حمایت از خودروسازان به توافق رسیدیم.

رزم حسینی با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس طبق قانون حق سوال کردن دارند و توضیحاتی در این خصوص به نمایندگان در کمیسیون صنایع و معادن داده شد، اضافه کرد که خوشبختانه روند قیمت خودروها در داخل کاهشی است.

وی در پایان با بیان اینکه وزارت صمت به دنبال رقابتی کردن قیمت خودرو و حذف دلالان و واسطه ها از بازار است که این مورد در حال تحقق است، اضافه کرد که حدود 23 درصد رشد در بخش تولید خودرو در نیمه دوم سال داشته ایم و تا پایان اردیبهشت امیدواریم این رقم نسبت به 6 ماهه اول 50 درصد افزایش پیدا کند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران