رانندگی با سرعت مجاز 300 کیلومتر در تاریکی شب با پورشه 911!

13 / اردیبهشت / 1397 - 20:30
قسمت هایی از اتوبان های آلمان که محدودیت سرعت ندارند برای کسانی ایده آل است که دوست دارند بدون ترس از جریمه شدن یا از دست دادن گواهینامه خودروهای خود را به چالش بکشند. رانندگی با سرعت مجاز! 300 کیلومتر در ساعت در تاریکی شب یک تجربه شگفت انگیز است. برای هنری کچپول از کانال Carfection در یوتیوب این موقعیت پیش آمد که پشت فرمان یک پورشه 911 GT3-RS فیس لیفت شده بشیند و پدال گاز را انتها فشار دهد تا توانایی های این موتور 4.0 لیتری نمایان شود.
هنگامی که مسیر روبرو خلوت می شود او دور موتور را به 9000 دور دقیقه می رساند و دنده ها را تعویض می کند. صدای موتور و رسیدن سرعت به 300 بسیار جذاب هستند. البته این سرعت حداکثر سرعت این خودرو نیست زیرا طبق گفته پورشه حداکثر سرعت این مدل 312 کیلومتر در ساعت است. شتاب صفر تا صد و صفر تا 160 کیلومتر آن نیز به ترتیب 3.2 و 6.9 ثانیه است.
9000 دور در دقیقه واقعا برای موتوری با این حجم بالا شگفت انگیز است و جالب اینجاست که اخیرا پورشه به این موضوع اشاره کرد که احتمال دارد یک خودروی خیابانی با حداکثر دور 9500 دور در دقیقه تولید کند! یعنی چیزی مشابه مدل 911 RSR که فقط مخصوص رانندگی در پیست ساخته شده است. از نظر فنی امکان افزایش حجم این موتور نیز وجود دارد، بنابراین با وجود پیشروی پورشه در مسیر تولید خودروهای الکتریکی آینده درخشانی در انتظار این موتور است.
نظرات
 
 
 
مهرداد 1397/2/13
لعنتی صدا و دور موتور یه طرف نور چراغاش یه طرف اسفالت یکدست صاف و بی تکون یه طرف
  • حسام 1397/2/14
    تعويض دنده دردسرعت 299 ها هم كلا يه طرف
    بينظيره واقعا

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران