با آئودی E-Tron FE05، خودروی مسابقه ای الکتریکی جدید آئودی آشنا شوید + فیلم

19 / اردیبهشت / 1397 - 20:30
آئودی همراه با چند شرکت کننده دیگر در مسابقات قهرمانی فرمولا E با خودروی مسابقه ای الکتریکی جدید خود به نمایشگاه ژنو آمد. این خودروی مسابقه ای که E-Tron FE05 نام دارد از طراحی کاملا جدیدی برخوردار شده است. شاسی این خودرو بر اساس فناوری Spark Racing و باتری آن توسط مک لارن ساخته می شود. این باتری بسیار پرقدرت است بنابراین دیگر نیازی به تعویض خودرو در وسط مسابقه به علت تمام شدن شارژ باتری نیست.
این خودرو در تیم آئودی اسپرت ABT مسابقه می دهد و هنگامی که خودروهای جدید در فصل بعدی این رقابت رونمایی شوند با رقبای سر سختی مانند بی ام و، مرسدس و پورشه روبروست.
رئیس بخش موتوراسپرت آئودی می گوید این خودرو بیانگر پیشرفت سریع در فناوری حمل و نقل الکتریکی است. توان موتورهای این خودرو نسبت به مدل قبلی بسیار بالاتر است. موتورهای الکتریکی این خودرو 338 اسب بخار قدرت تولید می کنند و می توانند این خودرو را در مدت زمان 2.8 ثانیه به 100 کیلومتر در ساعت و به حداکثر سرعت 230 کیلومتر در ساعت برسانند. این سرعت بهینه مخصوص پیستی است که این خودرو در آن رقابت می کند. تفاوت عمده این خودرو با خودروهای فرمول 1 بی سر و صدا بودن آن است که در این فیلم به خوبی نمایان است. صدای دور گرفتن موتورهای الکتریکی این آئودی بیشتر شبیه صدای توربین موتور جت است!
هدف خودروسازان از شرکت در مسابقات فرمولا E این است که فناوری الکتریکی را تا بیشترین حد ممکن به چالش بکشند و از این طریق می توانند اعتماد مردم نسبت به این فناوری جدید را افزایش دهند که در فروش خودروهای الکتریکی خیابانی آنها نیز تاثیرگذار است.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران