آزمایش مقاومت خمشی شاسی هاوال H2 را ببینید

26 / اردیبهشت / 1397 - 20:30
هاوال H2 کوچکترین محصول بزرگترین تولیدکننده SUV در چین است. هاوال H2 برای رقابت با خودروهایی مانند هیوندا کونا، مزدا CX-3 و هوندا HR-V ساخته شده است. این خودرو در سال 2014 در نمایشگاه خودروی پکن رونمایی شد.
هاوال H2 از نمای جانبی تا حدودی شبیه SUVهای کوچک بی ام و مانند X1 است که این تاثیرپذیری احتمالا به خاطر این است که رئیس سابق بخش طراحی بی ام و، مدیریت تیم طراحی هاوال را بر عهده داشته است. هاوال H2 خودروی بزرگی نیست زیرا طول، عرض و ارتفاع آن به ترتیب 4335 میلی متر، 1814 میلی متر و 1695 میلی متر است. اما تقریبا از اکثر رقبای خود بزرگتر است.
فضای حمل بار هاوال H2 سیصد لیتر حجم دارد که در مقایسه با اکثر رقبای خود کم حجم تر است زیرا به عنوان مثال این فضا در هوندا HR-V و تویوتا C-HR به ترتیب 437 و 377 لیتر است. هاوال H2 از این نظر فقط به مزدا CX-3 برتری دارد که حجم فضای بار آن 264 لیتر است.
هاوال H2 کابین جاداری دارد و فضای سر، شانه و پای فراوانی هم در جلو و هم در عقب برای سرنشینان وجود دارد.
نیروی محرکه هاوال H2 از یک موتور 4 سیلندر 1.5 لیتری توربو با 150 اسب بخار قدرت و 210 نیوتن متر گشتاور همراه با گیربکس 6 دنده اتوماتیک تشکیل می شود.
در این فیلم مقاومت خمشی شاسی این کراس اوور چینی مورد آزمایش قرار می گیرد به این صورت که یکی از چرخ های جلو در ارتفاع بالاتری نسبت به بقیه چرخ ها قرار می گیرد تا به شاسی خودرو فشار وارد شود و میزان خمش و پیچش آن مشخص شود. اگر در این حالت شکاف یا درز بین درها و بدنه کمتر شود یا درها سفت تر از حالت عادی باز شوند یعنی مقاومت خمشی شاسی ضعیف است. هر چقدر سفتی باز شدن درها یا شکاف بین آنها با بدنه بیشتر تغییر کند یعنی استحکام شاسی در برابر خمش کمتر است.
نظرات
 
 
 
Ali 1397/2/26
چقدر درب صندوق عقبش صدا میده
بنظرم خرید کوپا ارزشمند تر است با ابعاد بزرگتر و امکانات بیشتر البته فعلا کمی گرانتر است
 • ali 1397/2/27
  دوست عزیز نشون میده شما کارشناس خودرویی !با صدای در در یک فیلم به خوبی یا بدی خودرو میرسی ! این خودرو بهترین خودرو چینی در ایران خواهد شد
 • صمد 1397/2/27
  داداش صدای جا پلاکیه نه صندوق عقب
 • soli 1397/2/27
  صدای قاب پلاک هستش
  وقتی پلاک نصب بشه محکم میشه و صدا نداره
 • alireza 1397/2/27
  عزیزم اون صدا مربوط به قاب پلاک هست...دقت لطفا
  ضمنا خودروبانک عزیز گزارش خوبی بود .. ولی داری جو میدی واسه گرونی
محمد 1397/2/27
این ماشین بهترینه توی رنج قیمت خودش

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران