چالش کنترل مرسدس بنز SLS در رقابت شتاب! + فیلم

2 / خرداد / 1397 - 20:30
با داشتن بودجه فراوان می توان هر خودرویی را در حدی تقویت کرد که بسیار سریع و قوی باشد. مرسدس SLS AMG در حالت استاندارد 563 اسب بخار قدرت دارد که حتی با استانداردهای امروزی هم رقم بالایی است ولی ظاهرا برای یکی از مالکین این خودرو این رقم کافی نیست.
طبق توضیحاتی که در این فیلم ارائه می شود مالک این خودرو با افزودن توربوشارژ به موتور 6.2 لیتری V8 این خودرو، گیربکس تقویت شده، ارتقای نرم افزار ECU و موارد دیگر این خودرو را تقویت کرده است. آنطور که در فیلم گفته می شود این SLS اکنون 990 اسب بخار قدرت دارد که نسبت به نمونه استاندارد خیلی بیشتر است ولی به نظر می رسد هزینه هایی که صرف تقویت این خودرو شده به مهارت مالک آن در رانندگی غلبه کرده است!
در همان چند ثانیه اول که درگ شروع می شود این SLS به سمت چپ منحرف می شود و از داخل چمن ها سر در می آورد! خوشبختانه خودرو آسیبی نمی بیند ولی غرور صاحب آن خدشه دار می شود!
فرصت دومی به راننده SLS داده می شود ولی به نظر می رسد باز هم راننده آن در کنترل این خودرو مشکل دارد و SLS دوباره دچار هرزگردی شده و پس از لیز خوردن وارد مسیر خودروی رقیب می شود. البته این بار او به تنهایی در پیست حرکت می کرد.
با این حال توضیحات آخر فیلم نشان می دهد که این SLS توانست در مسافت نیم مایل به سرعت 300.73 کیلومتر در ساعت دست یابد که رکورد بسیار سریعی است.
این فیلم به خوبی نشان می دهد که صرفا دارا بودن یک خودروی قدرتمند به این معنا نیست که مالک آن مهارت لازم برای استفاده صحیح از قدرت آن در پیست را دارد. رانندگی یک مهارت است و باید آن را ارتقا داد.
نظرات