درگ خالص ایتالیایی - لامبورگینی اونتادور در برابر فراری 488

3 / خرداد / 1397 - 20:30
زمانی که فراری هنوز به موتورهای تنفس طبیعی پایبند بود، 458 ایتالیا زیاد خودروی محبوب علاقه مندان به درگ نبود. اکنون با ورود 488 که مجهز به موتور توئین توربو است شرایط به کلی تغییر کرده و در این فیلم شاهد درگ آن با یک لامبورگینی اونتادور هستیم.
در این درگ یک اونتادور استاندارد با قدرت 700 اسب بخار با یک فراری 488 استاندارد با قدرت 670 اسب بخار در یکی از فرودگاه های سوئد با هم رقابت می کنند. اگر نسبت نیرو به وزن این دو سوپر اسپرت را در نظر بگیریم شرایط به نفع فراری خواهد بود زیرا هر یک اسب بخار لامبورگینی باید 2.8 کیلوگرم وزن را حمل کند در حالی که این عدد برای فراری 2.5 کیلوگرم است. وزن اونتادور حدود 250 کیلوگرم بیشتر است!
در مورد گشتاور نیز موتور V8 3.9 لیتری فراری مجددا موتور 6.5 لیتری V12 لامبورگینی را پشت سر می گذارد زیرا 760 نیوتن متر تولید می کند که 70 نیوتن متر بیشتر از رقم تولیدی موتور تنفس طبیعی لامبورگینی است.
مزیت این تست این است که یک تست رولینگ است که در حال حرکت شروع می شود و لانچ خودروها تاثیری در آن ندارد زیرا اگر تست از حالت سکون شروع می شد مسلما سیستم انتقال قدرت 4 چرخ محرک لامبورگینی باعث برتری آن در استارت اولیه نسبت به فراری می شد زیرا قدرت 488 تنها به چرخ های عقب آن منتقل می شود. در تست های رولینگ سیستم 4 چرخ محرک دیگر هیچ مزیتی برای خودرو ندارد و فقط یک وزن اضافه و اتلاف نیروی بیشتر است.
بنابراین با توجه به شرایط فوق همه چیز به نفع 488 است. برای دیدن نتیجه این تست صدای اسپیکرهای خود را زیاد کنید زیرا فیلمبردار داخل اونتادور نشسته است و صدای موتور تنفس طبیعی دور بالای آن جذاب تر از صدای موتور توربوی فراری است!
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران