ساخت موتور M10 کلاسیک بی ام و از جنس مقوا! + فیلم

5 / خرداد / 1397 - 20:30
سرگرمی برای انسان مفید است زیرا ذهن را فعال نگه می دارد. سرگرمی بعضی افراد حل کردن جدول و برخی دیگر ساختن هواپیماهای مدل است. عده ای دیگر هم ترجیح می دهند موتورهای بنزینی مدل بسازند! در این فیلم یک موتور M10 کلاسیک بی ام و با مقیاس واقعی را می بینید که توسط آقای Marc Zak ساخته شده است. او پس از اینکه اینترنت را جستجو کرد و فهمید که چنین مدلی وجود ندارد تصمیم گرفت خودش یکی از آن را خلق کند.
این موتور از سه لایه مقوا و شیارهای بین آنها تشکیل شده است که به آن استحکام می بخشند. قطعات کوچک و ظریف آن نیز از جنس مقوای تک لایه که اغلب در کارتون های مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد ساخته شده است. با این حال جزئیاتی که در این موتور مشاهده می شود فوق العاده است. آنطور که در فیلم ذکر شده است ساخت این موتور مقوایی حدود 1 سال طول کشیده است. جالب ترین بخش فیلم هنگامی است که او میل لنگ مقوایی موتور را با دست می چرخاند و پیستون های مقوایی داخل سیلندرهای مقوایی بالا و پایین می روند!
M10 یکی از موتورهای افسانه ای بی ام و بود که بسته به مدل های مختلف از 1.5 تا 2.0 لیتر حجم داشت و تا سال 1988 تولید شد که در این سال با موتور M40 جایگزین شد. اولین نمونه این موتور در مدل 1500 نصب شد که 80 اسب بخار قدرت داشت و قویترین نمونه آن در 2002 توربو نصب شد که 168 اسب بخار قدرت تولید می کرد.
در این فیلم مراحل ساخت این موتور به طور کامل نمایش داده می شود.
نظرات
 
 
 
محسن 1397/3/5
واقعا دمش گرم

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران