انهدام گیربکس نیسان GT-R در هنگام لانچ کردن! + فیلم

12 / خرداد / 1397 - 20:30
سال 2007 را به یاد دارید که نیسان GT-R برای اولین بار معرفی شد؟ این خودرو عملکردی در حد یک سوپر اسپرت با قیمتی ارزانتر از آن ارائه می داد. البته گودزیلاهای سری اول عاری از مشکلات فنی نبودند و گیربکس دو کلاجه آنها نقطه ضعفشان بود.
نیسان GT-R بر خلاف پورشه 911 توربو که رقیب اصلی آن بود، نمی توانست به صورت متوالی از سیستم لانچ کنترل خود استفاده کند زیرا خطر انهدام گیربکس وجود داشت! نیسان در مدل های بعدی GT-R به این مشکل رسیدگی کرد و با اینکه هنوز هم این خودرو نمی تواند مانند پورشه پشت سر هم به تعداد زیاد لانچ کند بدون اینکه مشکلی برای گیربکس آن پیش بیاید، ولی اکنون به وضعیت معقولی رسیده است.
البته این موضوع به این معنا نیست که از این به بعد گیربکس GT-R ها منهدم نمی شود! در این فیلم یک نمونه از این حادثه شوم را می بینید!
نیسان GT-R که در این فیلم می بینید در یک گردهمایی سوپر اسپرت ها شرکت کرده بود. این خودرو چند ساعتی پارک بوده است و سپس راننده آن را روشن می کند و در حالی که خودرو هنوز سرد است سعی می کند با آن لانچ کند و به سرعت حرکت کند. پس از آن حادثه ای رخ می دهد که در فیلم شاهد آن هستیم.
البته قبل از هر نوع قضاوت باید این موضوع را در نظر بگیریم که با توجه به آرم هایی که روی بدنه این نیسان به چشم می خورد احتمالا یک نمونه تقویت شده با قدرت بیشتر از حالت استاندارد است و مشخص نیست که آیا گیربکس آن نیز برای تحمل گشتاور اضافی موتور تقویت شده است یا نه.
در حال حاضر نسل R35 نیسان GT-R در حال بازنشسته شدن است و باید این موضوع را یادآوری کنیم که قیمت این خودرو در طول سالها مثل موشک افزایش یافت! قیمت GT-R در سال 2008 تنها 69.850 دلار بود در حالی که امروز قیمت مدل پایه آن 100 هزار دلار و قیمت مدل نیسموی آن رقم نجومی 175 هزار دلار است!
نظرات
 
 
 
milad 1397/3/13
فقط بباید ببره میانجاده تعمیرگاه اصغر چکش
محمد 1397/3/13
دبی ازش زیاده و واقعا باید گفت شاهکاره مهندسی ژاپنه
ali-gsxr 1397/3/13
قشنگ معلومه نویسنده ضد ژاپنی هست
175 هزار دلار برای خودرو های سوپر اسپرت رقم معمولی هست
  • محمد 1397/3/13
    با همین منطق خودتون
    نتیجه میگیریم شما بازاریاب ژاپنی هستید
  • ممد 1397/3/14
    استاد شما خودت اطلاعاتت هنو كامل نيس !! اين ماشين اسپورته نه سوپر اسپورت
سعید 1397/3/13
ولی بازم راه میرفت و صاحبش رو تو راه نذاشت این یار با وفا
ali 1397/3/13
اسباب بازی ژاپنی، حالا اگه ماشین کره ای بودصدای همه در میومد که فلان و....

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران