نبرد سوپر سدان لوکس اسپرت در برابر سوپر اسپرت ها؛ مرسدس AMG E63 S در برابر فراری و پورشه

17 / خرداد / 1397 - 20:30
به نظر می رسد مرسدس E63 AMG S در تمام رقابت ها در برابر خودروهای رقیب و غیر رقیب یک معیار برای سنجش عملکرد محسوب می شود. فرقی نمی کند رقیب واقعی آن بی ام و M5 باشد یا رقبای دیگر مانند سوپر اسپرت های گران قیمت باشند که به ظاهر شکست دادن E63 برای آنها کار راحتی است. با این حال E63 مملو از قدرت و گشتاور است زیرا موتور V8 توئین توربوی آن که 4.0 لیتر حجم دارد 604 اسب بخار قدرت و 850 نیوتن متر گشتاور تولید می کند و با کمک سیستم 4 چرخ محرک می تواند لانچ بسیار سریعی داشته باشد.
در این فیلم شاهد رقابت این مرسدس با سه خودروی مطرح هستیم که عبارتند از فراری GTC4Lusso T، پورشه 911 GT3 و فراری 488 GTB. هیچکس به جای این خودروها یک E63 خریداری نمی کند ولی پس از دیدن رقابت این مرسدس با بعضی از آنها شاید در خریدشان دچار شک و تردید شوند!
روی کاغذ فراری GTC4Lusso T فقط 2 اسب بخار از مرسدس ضعیفتر است و گشتاور آن بسیار کمتر بوده (760 نیوتن متر در برابر 850) و برخلاف مرسدس از سیستم 4 چرخ محرک بهره نمی برد و دیفرانسیل عقب است. مرسدس فراری GTC4Lusso T را به راحتی شکست می دهد. پورشه 911 GT3 با موتور تنفس طبیعی 500 اسبی و انتقال قدرت به چرخهای عقب نسبت به فراری مقاومت بهتری در برابر مرسدس از خود نشان می دهد ولی باز هم در سرعت های بالا مرسدس از آن پیشی می گیرد.
سرانجام برای شکست دادن مرسدس E63 S AMG یک فراری 488 GTB با موتور 3.9 لیتری توئین توربو با قدرت 670 اسب بخار وارد میدان می شود که بالاخره مرسدس را شکست می دهد! این تستها نشان می دهد که یک سدان 4 در لوکس می تواند رقیب بسیار خطرناکی حتی برای سوپر اسپرت ها باشد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران