سبقت گرفتن از تریلی با سرعت 327 کیلومتر با پورشه 911 GT2-RS + فیلم

20 / خرداد / 1397 - 20:30
تا به حال پورشه 911 GT2-RS در فیلم های زیادی مشاهده شده است ولی تاکنون کسی این خودرو را به اتوبان نبرده است! در این فیلم شاهد آزمایش حداکثر سرعت این هیولای 700 اسبی در یک اتوبان بدون محدودیت سرعت در آلمان هستیم.
پورشه 911 GT2-RS با وجود اینکه دیفرانسیل عقب است از همان ابتدای لانچ چسبندگی و شتابگیری فوق العاده ای دارد. طبق سرعت سنج پورشه که در این فیلم نمایان است، این خودرو تا 342 کیلومتر در ساعت سرعت می گیرد و با سرعت 327 کیلومتر در ساعت از کنار یک تریلی عبور می کند! تصور اینکه راننده تریلی در آن لحظه چه حسی داشته جالب است!
پورشه 911 GT2-RS با تایم 6 دقیقه و 47 ثانیه یکی از صاحبان رکورد در نوربرگ رینگ است. البته ممکن است در آینده خودروهایی مانند لامبورگینی اونتادور SVJ، مرسدس AMG Project One و مک لارن سنا این لقب را از پورشه پس بگیرند.
در حال حاضر بعد از 918، این خودرو قویترین مدل پورشه است. نکته ای که در مورد پورشه 911 GT2-RS وجود دارد این است که این سوپر اسپرت بیشتر برای رانندگی در پیست و ثبت تایم طراحی شده و به همین دلیل نیروی دانفورس زیادی تولید می کند که معمولا باعث افت شتابگیری در سرعت های بالا می شود ولی این موضوع درباره GT2-RS صدق نمی کند و با وجود نیروی دانفورس بالا می تواند در مدت زمان حدود 22 ثانیه به سرعت 300 کیلومتر در ساعت برسد. نکته جالب دیگر نحوه لانچ کردن این خودرو است. همانطور که می دانید لانچ کردن با خودروهای دیفرانسیل عقب بسیار سخت تر از خودروهای دو دیفرانسیل است مخصوصا اگر گشتاور موتور خیلی زیاد باشد. در چنین شرایطی وقتی کل گشتاور فقط به دو چرخ منتقل شود هرزگردی شدیدی رخ می دهد و باید با دور موتور پایین لانچ کرد. ولی همانطور که در فیلم می بینید این پورشه با وجود گشتاور 750 نیوتن متری با دور موتور حدود 5000 لانچ می کند و مانند موشک با کمترین هرزگردی به 100 کیلومتر در ساعت می رسد! اگر کسی این موضوع را نداند و لانچ این خودرو را در فیلم ببیند فکر می کند یک خودروی دو دیفرانسیل مانند 911 Turbo S لانچ کرده است!
نظرات
 
 
 
feri 1397/3/21
نمردیم و معنی سبقت گرفتن رو هم فهمیدیم !! اخه چه سبقت گرفتنی ماشین داشت تو لاین خودش حرکت میکرد ... سبقت گرفتن یعنی از مانع ای (ماشین) که جلوت توی لاین خودت هست بزنی جلو و با تغییر لاین همراهه نه اینکه ماشین داره راه خودشو میره اسمشو بزاری سبقت گرفتن !! خوبه دیگه از فردا منم فیلم پر کنم همینطور که دارم تو یه لاین حرکت میکنم بگم سبقت گرفتن از درختچه های وسط خیابون با سرعت 200 کیلومتر در ساعت
///mahdispd 1397/3/21
من هزار بار عین اینو تو نید فور اسپید انجام دادم
  • حسام 1397/3/21
    آفرین
  • Masih SR 1397/3/21
    خسته نباشی دلاور خدا قوت پهلوان

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران