نبرد خالص امریکایی؛ داج چلنجر دیمن در برابر شورولت کوروت ZR1 + فیلم

24 / خرداد / 1397 - 20:30
شورولت کوروت ZR1 و داج چلنجر دیمن هر دو هیولاهای دنیای خودرو هستند. هر دوی آنها از قدرت و فناوری بالایی برخوردار هستند. با اینکه کوروت ZR1 و چلنجر دیمن هر دو امریکایی هستند، فسلفه ساخت آنها بسیار متفاوت است. هدف از ساخت ZR1 عملکرد دقیق در پیست بوده است ولی چلنجر دیمن مخصوص درگ ساخته شده است.
این دو سوپر اسپرت امریکایی هر دو مجهز به موتورهای سوپرشارژ V8 با حجم 6.2 لیتر هستند که در داج 840 اسب بخار و 1044 نیوتن متر و در شورولت 755 اسب بخار و 969 نیوتن متر تولید می کند. هر دو خودرو دیفرانسیل عقب و دو نفره هستند. ولی بزرگترین تفاوت آنها وزنشان است. وزن چلنجر دیمن 1941 کیلوگرم است ولی ZR1 تنها 1614 کیلوگرم وزن دارد. این وزن اضافه در درگ به ضرر چلنجر تمام می شود.
در درگ اول چلنجر دیمن تایم 11.76 ثانیه و سرعت 204 کیلومتر در ساعت را ثبت می کند که اندکی سریعتر از ZR1 با تایم 11.96 ثانیه و سرعت 202 کیلومتر در ساعت است. ولی در درگ دوم ZR1 دقیقا تایم قبلی چلنجر را ثبت می کند و آن را شکست می دهد زیرا این بار چلنجر تایم 11.98 ثانیه و سرعت 205 کیلومتر در ساعت را ثبت می کند. در درگ سوم چلنجر دیمن با اختلاف جزئی مجددا پیروز می شود. علت کند بودن تایم ها برای هر دو خودرو این است که سطح زمین پیست بسیار لغزنده است.
مسلما اسب بخار خیلی اهمیت دارد ولی تنها عامل برای پیروزی در درگ نیست. نحوه صحیح انتقال قدرت به زمین و نسبت نیرو به وزن از مهم ترین عوامل برای پیروزی در درگ هستند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران