تبدیل شورولت کوروت به یک خودروی کنترل از راه دور + فیلم

25 / خرداد / 1397 - 20:30
این روزها گرایش شدید صنعت خودرو به سمت تولید خودروهای خودران است اما Bjorn Harms اهل هلند یک کوروت خودران به سبکی متفاوت ساخته است. او یک متخصص کامپیوتر از نوع نسبتا ماهر است زیرا توانسته موتورها و کنترل هایی را آماده کند که توسط آنها بتواند کوروت 2006 خود را از راه دور به حرکت در بیاورد. نکته جالب تر این است که این کوروت خودروی روزمره او است!
کاری که Harms انجام داده شگفت انگیز است. او این کوروت را دو سال پیش خرید و تصمیم گرفت با الهام از فیلم بازگشت به آینده یک سیستم رانندگی با کنترل از راه دور برای آن بسازد. او یک موتور کنترل کننده همه جانبه ساخت تا از طریق آن به دستگاه های اضافی فرمان دهد مانند فعال کردن پدال گاز، ترمزها، فرمان و دسته دنده. او همچنین یک حالت ایمنی برای این خودرو ایجاد کرد که اگر از محدوده برد کنترل خارج شود به صورت اتوماتیک توقف کند.
مدت زیادی طول نکشید که همه چیز شروع به کار کرد. طبق گفته او طراحی این موتور کنترل کننده حدود 1 سال طول کشید. سپس 6 ماه آزمایش انجام داد تا مطمئن شود که می توان از همه چیز با اطمینان استفاده کرد.
او در مجموع هزینه کل تجهیزات را حدود 4 هزار دلار تخمین می زند که برای چنین نتیجه شگفت انگیزی رقم معقولی به نظر می رسد.
او خودروی خود را در یک فضای پارک خالی به نمایش می گذارد و عملکرد خودرو همانطور است که انتظار می رود. او می تواند دونات زدن و لیز خوردن خودروی خود را تماشا کند! حتی می توان با نشستن روی صندلی سرنشین با این خودرو رانندگی کرد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران