گردهمایی تمام نسل های هوندا سیویک تایپ R در پیست + فیلم

26 / خرداد / 1397 - 20:45
هوندا سیویک تایپ R یکی از سریعترین و محبوب ترین هاچبک های جهان است که در سرتاسر دنیا طرفداران زیادی دارد. هدف از این فیلم مقایسه 5 نسل مختلف از این هاچبک ژاپنی است.
این خودرو بهترین هاچبک اسپرت ژاپنی است و رقیب جدی فولکس واگن گلف R و سئات لیون کاپرا R است. نسل فعلی سیویک تایپ R یکی از سریعترین هاچبک ها در پیست نوربرگ رینگ آلمان است و موتور 2.0 لیتری توربوشارژ آن یکی از موتورهای برتر سال 2018 در رده بندی 1.8 تا 2.0 لیتر است.
برای نشریه Cars در آفریقای جنوبی این فرصت پیش آمد که تمام نسل های سیویک تایپ R را در پیست جمع کند. این نسل ها شامل نسل اول EK9، نسل EP3، نسل FN2، نسل FK2 و نسل فعلی FK8 است. حتی مدل سدان 4 در FD2 که فقط مخصوص بازار ژاپن است در این فیلم حضور دارد.
مسلما هدف از این فیلم این نیست که مشخص شود کدام یک از آنها سریعترین است زیرا به احتمال زیاد نسل پنجم با توجه پیشرفته تر بودن از نظر فنی و برخورداری از قویترین موتور از همه سریعتر است. در واقع هدف از این گردآوری و مقایسه پی بردن به این موضوع است که کدام نسل از سیویک تایپ R بیشترین لذت رانندگی را دارد.
ذکر این نکته حائز اهمیت است که سه نسل اول سیویک تایپ R مجهز به موتورهای تنفس طبیعی هستند ولی نسل های FK2 و FK8 مجهز به موتورهای توربوشارژ هستند. متاسفانه نه تنها هوندا بلکه بسیاری از خودروسازان دیگر به خاطر قوانین سرسخت آلایندگی مجبور شدند تولید موتورهای تنفس طبیعی دور بالا را متوقف کنند و به جای آنها سمت موتورهای توربو بروند. با اینکه در پایان فیلم نظر اجرا کنندگان متفاوت بود ولی انتخاب هر دوی آنها از میان مدل های تنفس طبیعی بود.
نظرات
 
 
 
پولاد 1397/3/27
واقعا کشور ما از آفریقای جنوبی چی کم داره؟؟

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران