وقتی سوبارو Outback به جنگ فولکس واگن گلف Alltrack می رود + فیلم

28 / خرداد / 1397 - 20:30
سوبارو Outback و فولکس واگن گلف Alltrack در دو کلاس کاملا متفاوت هستند. گلف نه تنها کوچکتر از سوبارو است بلکه ارزان تر هم هست.
با اینکه سوبارو Outback یک کراس اوور است اما همیشه شبیه یک خودروی استیشن بزرگ به نظر می رسد. بنابراین احتمال دارد بعضی افراد این دو خودرو را به جای یکدیگر انتخاب کنند.
هدف اصلی از مقایسه این دو خودرو در این فیلم مقایسه شتاب آنهاست. موتور 4 سیلندر 1.8 لیتری توربوشارژ گلف 170 اسب بخار قدرت و 270 نیوتن متر گشتاور دارد در حالی که موتور 6 سیلندر 3.6 لیتری تنفس طبیعی سوبارو 256 اسب بخار قدرت و 335 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. هر دو خودرو مجهز به سیستم انتقال قدرت 4 چرخ محرک هستند. بنابراین حتما اینطور فکر می کنید که گلف با 170 اسب بخار قدرت هیچ شانسی در برابر سوبارو ندارد.
البته گلف وزن سبکتری دارد و مجهز به گیربکس 6 دنده دستی است که یک برتری برای آن محسوب می شود زیرا گیربکس CVT سوبارو هنگام لانچ به خوبی یک گیربکس دنده ای عمل نمی کند.
بار اول درگ بین سوبارو و فولکس واگن انجام می شود و فولکس واگن به راحتی سوبارو را پشت سر می گذارد! اختلاف در حدی است که راننده سوبارو تعجب می کند و پیشنهاد می دهد یک بار دیگر درگ را تکرار کنند.
بار دوم درگ تکرار می شود و باز هم برتری با گلف است! جالب اینجاست که سوبارو با اینکه مجهز به گیربکس CVT است ولی مصرف سوخت بیشتری نسبت به گلف دارد که حجم موتور و وزن بیشتر آن تا حدودی در این قضیه تاثیرگذار هستند.
این درگ ثابت می کند که نباید فریب اعداد و ارقام بعضی از خودروها را خورد و زود قضاوت کرد زیرا نتیجه واقعی همیشه در عمل مشخص می شود. اختلاف قدرت بین این دو خودرو 86 اسب بخار است ولی تاخیری که گیربکس CVT در دور گرفتن موتور ایجاد می کند و وزن بیشتر سوبارو باعث می شود حتی این موتور قدرتمند هم کاری از پیش نبرد!
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران