دریفت به یادماندنی با پورشه کررا GT؛ اسطوره تنفس طبیعی پورشه + فیلم

30 / خرداد / 1397 - 20:30
فیلم های زیادی از پورشه کررا GT در اینترنت وجود دارد اما در تمام آنها صدای زیبای موتور 10 سیلندر این خودرو که شبیه خودروهای فرمول 1 است به خوبی شنیده نمی شود.
در این فیلم تیونر پورشه Jean Pierre Kraemer این سوپر اسپرت آلمانی را به پیست می برد و همانطور که انتظار می رود با این سوپر اسپرت موتور وسط با ملایمت رفتار نمی کند!
او دریفت های زیبایی با این خودرو می زند که باعث می شود اوج صدای این موتور 5.7 لیتری 10 سیلندر تنفس طبیعی که 612 اسب بخار قدرت دارد آزاد شود. این موتور مربوط به دوران قبل از پیدایش موتورهای توربوشارژ و کم حجم امروزی است و می تواند تا 8000 دور در دقیقه دور بگیرد و به همین دلیل صدای جذابی مشابه خودروهای فرمول 1 تولید می کند.
با اینکه پورشه ابتدا قصد داشت 1500 دستگاه کررا GT تولید کند ولی هنگامی که تولید آن در سال 2006 متوقف شد تنها 1270 دستگاه از آن ساخته شده بود. در حال حاضر قیمت این خودرو بسته به میزان کارکرد و وضعیت فنی آن متغیر است ولی حدود 1 میلیون دلار قیمت دارد. پورشه کررا GT برای رقابت با خودروهایی مانند فراری انزو ساخته شد و شتاب صفر تا صد آن 3.8 ثانیه است و می تواند در مدت کمتر از 11.0 ثانیه به 200 کیلومتر در ساعت برسد.
با اینکه پورشه نیز مانند اکثر خودروسازان دیگر بسیاری از محصولات خود را به توربوشارژر مجهز کرده ولی هنوز به موتورهای تنفس طبیعی وفادار مانده است. به عنوان مثال پورشه 911 GT3 و GT3 RS هنوز هم از موتورهای 6 سیلندر 4.0 لیتری تنفس طبیعی نیرو می گیرند که ظاهرا طبق شایعات قرار است مدل های 718 Cayman GT4 و 718 باکستر اسپایدر نیز در آینده از نمونه های ضعیفتر همین موتور تنفس طبیعی بهره مند شوند.
نظرات
 
 
 
پوریا 1397/4/4
چه بد میخنده این المانیه

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران