تست شتاب خودروهای بی ام و M5 و فولکس واگن گلف

3 / تیر / 1397 - 17:00
عموماً گروه هایی که خودروهای تولیدی کمپانی های مختلف را تست می کنند برای تست عملکرد و سرعت وسایل نقلیه ای را در کنار هم قرار می دهند که مشخصات تقریباً یکسانی داشته باشند.
اما اینجا گروه APEX Cars برخلاف عرف رایج عمل کرده و پرفروش ترین مدل فولکس واگن یعنب گلف را در برابر یک BMW M5 قرار داده تا تست شتاب این دو خودرو را در مقایسه با یکدیگر انجام دهد.
به عبارت دیگر در این ویدئو یک هاچبک 150 اسب بخار دیفرانسیل جلو را در برابر یک سدان تمام چرخ محرک 600 اسب بخاری قرار گرفته است. هرچند هر دو خودروی مذکور آلمانی بوده اما در رنج و کلاس متفاوتی به ایفای نقش می پردازند.
تفاوت قدرت قوای محرکه این خودروها دقیقا همان چیزی که سبب تفاوت کارایی و عملکرد آن ها می شود.
همانطور که در ویدئو مشاهده می کنید سدان M5 توانست به راحتی در حدود 10 ثانیه به سرعت 200 کیلومتر بر ساعت برسد و از سوی دیگر، گلف نیز در مدت زمان حدوداً 29 ثانیه به این سرعت دست یافت.
بسیاری ممکن است چنین تست هایی را بیهوده تصور کنند. اما گروه APEX Cars علت این تست را نشان دادن چرایی تفاوت عملکرد و صد البته قیمت این خودرو عنوان کرده است. به گفته این گروه هدف آن ها این بوده که مصرف کنندگان و خریداران بدانند که صرف نظر از کیفیت و مواد ساختاری، سرعت و عملکرد از جمله ویژگی هایی که بر قیمت نهایی محصولات صنعت خودروسازی تاثیر می گذارد.
بنابراین، اگر کسی به شما گفت که سرعت فارغ از نوع ماشین بستگی به راننده آن دارد این ویدیو را به او نشان دهید.
در این ویدئو M5 توانست در 36 ثانیه به حداکثر سرعت 307 کیلومتر بر ساعت برسد.
نظرات
 
 
 
محمد 1397/4/3
شتاب گلف از پژو ۲۰۰۸ هم ک کمتر بود! تقریبا در حد دنا+ توربوح خودمون بود. البته ۱۵۰ اسب بخار بیشتر نیست.
...is typing 1397/4/4
ولی به نظر من بازم تست بیهوده ای بود

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران