مقایسه شتابگیری پورشه پانامرا توربو و توربو S هایبرید + فیلم

8 / تیر / 1397 - 20:30
اختلاف قیمت بین پورشه پانامرا توربو و توربو S E هایبرید بیش از 30 هزار دلار است و اختلاف قابل توجهی بین اسب بخار و گشتاور آنها نیز وجود دارد.
ولی این فیلم نشان می دهد که شتابگیری این دو مدل به هم نزدیک است. در سرعت های کمتر از 200 کیلومتر در ساعت اختلاف چندانی بین این دو خودرو وجود ندارد. در سرعت حدود 250 کیلومتر در ساعت مدل هایبرید برتری پیوسته خود به مدل توربو را نشان می دهد و با سرعت کمتر از 10 کیلومتر در ساعت از مدل توربو جلوتر است.
این برتری تا سرعت 296 کیلومتر در ساعت ادامه می یابد که در این لحظه سرعت مدل توربو به 280 رسیده است و این بزرگترین اختلاف سرعت بین این دو خودرو است.
شاید این اختلاف سرعت خیلی زیاد نباشد ولی باید این موضوع را در نظر گرفت که مدل هایبرید به خاطر تجهیزات سیستم هایبرید و موتور الکتریکی وزن بسیار زیادی دارد و قسمت عمده قدرت پیشرانه آن صرف غلبه بر این وزن اضافی می شود.
پانامرا توربو از یک موتور V8 توئین توربو با حجم 4.0 لیتر نیرو می گیرد که 550 اسب بخار قدرت و 770 نیوتن متر گشتاور تولید می کند ولی مدل توربو S هایبرید مجموعا 680 اسب بخار قدرت و 850 نیوتن متر گشتاور دارد. این افزایش قدرت در مدل هایبرید به خاطر موتور الکتریکی آن است که 136 اسب بخار قدرت و 300 نیوتن متر گشتاور تولید می کند که به قدرت موتور بنزینی آن اضافه می شود.
مزیت دیگر مدل هایبرید این است که می تواند تا 49 کیلومتر مسافت را تنها با موتور الکتریکی تا سرعت 140 کیلومتر در ساعت طی کند.
در واقع اختلاف قیمت 30 هزار دلاری این دو خودرو فقط در عملکرد خلاصه نمی شود و مربوط به دیدگاه پورشه درباره مدل های الکتریکی آینده است.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران