جیپ گرند چروکی ترک‌هاوک در مقابل مک لارن 570S

10 / تیر / 1397 - 11:00
یک روز دیگر و یک درگ ریس دیگر. امروز ما قصد داریم یک درگ ریس متفاوت را با شما به اشتراک بگذاریم. این درگ بین جیپ گرند چروکی ترک‌هاوک و مک لارن 570S صورت گرفته است.
احتمالا شما نتیجه این درگ را پیش بینی کرده اید و قرار گرفتن این دو خودرو در کنار همدیگر برایتان عجیب است. وقتی یک شاسی بلند نسبتا سنگین در کنار یک سوپرکار پیشرفته مجهز به انواع و اقسام تکنولوژی روز قرار بگیرد برنده کاملا مشخص است.
اما نکته ای که این ویدئو داره این است که شما بعد از تماشای آن از قضاوت عجولانه خود پشیمان شده و درک متفاوت تری نسبت شاسی بلندها خواهید داشت.
باید دقت کنید که شاسی بلند مدنظر ما یک جیپ گرند چروکی معمولی نیست. ما اینجا با یک ترک‌هاوک سروکار داریم. این خودرو به یک موتور 6.2 لیتری خورجینی 8 سیلندر Hellcat HEMI در زیر کاپوت خود مجهز است که توانایی تولید 707 اسب بخار قدرت و 875 نیوتن متر گشتاور را دارد. هرچند داشتن چنین مشخصاتی کاملا برای یک شاسی بلند عجیب است اما اگر بدانیم جیپ برند آن شاسی بلند است دیگر تعجب نخواهیم کرد.
شاید بتوان بزرگترین مشکل ترک‌هاوک برای چنین مسابقه ای را وزن آن درنظر گرفت. این خودروی 2432 کیلوگرمی در مقابل مک لارن 570Sای قرار دارد که با وزن 1418 کیلوگرمی خود به قوای محرکه ای مجهز است که توانایی تولید 710 اسب بخار قدرت و 770 نیوتن متر گشتاور را دارد. این اختلاف وزن حدودا 1 تنی کاملا کار را برای شاسی بلند جیپ سخت کرده است.
اما قسمت جالب ماجرا این است که برخلاف تصور همه 570S است که مسابقه را از دست می دهد. درحالی که جیپ گرند چروکی ترک‌هاوک با زمان 11.96 ثانیه مسیر یک چهارم مایلی مسابقه را تموم می کند مک لارن 570S همین مسیر را با زمان 12.22 ثانیه به پایان می رساند.
نظرات
 
 
 
امیر 1397/4/10
یه سوال فنی این مگه 570s نیست؟ یا من دارم اشتباه میکنم
  • HOG RYDER 1397/4/11
    امیر جان سوتی خودرو بانک بود که اولش نوشت 720s بعد تصحیحش کرد

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران