مقایسه فنی سدان های خانوادگی محبوب و پرفروش؛ رنو مگان سدان، مزدا 3 و هوندا سیویک + فیلم

10 / تیر / 1397 - 20:30
سدان های خانوادگی کوچک جزو پرفروش ترین خودروهای بازار هستند و شناخته شده ترین خودروهای خانوادگی در این سگمنت مزدا 3، رنو مگان و هوندا سیویک هستند. خودروهایی که در این آزمایش حضور دارند در رده قیمتی 20 الی 25 هزار دلار هستند.
اولین بار نسل دوم رنو مگان (Megane II) وارد ایران شد و پس از آن نسل سوم مگان با اتاق هاچبک و با نام اسکالا در ایران به فروش رسید و اکنون خبرهایی از ورود نسل چهارم رنو مگان با اتاق سدان به بازار ایران به گوش می رسد. نسل چهارم مگان اولین بار در سال 2016 معرفی شد و با سه اتاق سدان، هاچبک و استیشن در جهان به فروش می رسد. این خودرو بر اساس پلتفرم CMF-CD رنو نیسان ساخته می شود.
اولین بار نسل اول مزدا 3 یعنی نسل BK توسط گروه بهمن وارد بازار ایران شد و پس از آن نیز نسل دوم این خودرو یعنی نسل BL توسط همین شرکت در ایران عرضه شد. نسل سوم مزدا 3 وارد ایران نشده است و مدلی که در این فیلم می بینید همین نسل است که با کد BM و BN (بسته به سال تولید) شناخته می شود. نسل سوم مزدا 3 اولین بار در سال 2013 معرفی شد و تولید آن همچنان ادامه دارد.
هوندا سیویک نیازی به معرفی ندارد زیرا مردم ایران از دهه 90 با این خودرو آشنا هستند. نسل نهم این خودرو نیز وارد ایران شد و نسل دهم آن (نسل FK8) که آخرین نسل آن است در این فیلم حضور دارد. نسل دهم هوندا سیویک در سال 2015 معرفی شد و تولید آن همچنان ادامه دارد.
در این فیلم که خلاصه ای از یک فیلم طولانی است هدف مقایسه فنی این سه خودرو است. مزدا 3 یک سدان خانوادگی با تاکید بر توانایی های اسپرت است در حالی که هوندا سیویک ترکیبی از توانایی های اسپرت و ویژگی های بارز یک خودروی خانوادگی است. رنو مگان با تاکید بر راحتی و ایمنی ساخته شده است. در این فیلم شاهد رقابت این سه خودرو در مواردی نظیر تست اسلالوم، تست تعویض لاین ناگهانی (تست گوزن)، تست ترمز و سنجش شتاب هستیم.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران