مقایسه فنی سدان های خانوادگی محبوب و پرفروش؛ رنو مگان سدان، مزدا 3 و هوندا سیویک + فیلم

10 / تیر / 1397 - 20:30
سدان های خانوادگی کوچک جزو پرفروش ترین خودروهای بازار هستند و شناخته شده ترین خودروهای خانوادگی در این سگمنت مزدا 3، رنو مگان و هوندا سیویک هستند. خودروهایی که در این آزمایش حضور دارند در رده قیمتی 20 الی 25 هزار دلار هستند.
اولین بار نسل دوم رنو مگان (Megane II) وارد ایران شد و پس از آن نسل سوم مگان با اتاق هاچبک و با نام اسکالا در ایران به فروش رسید و اکنون خبرهایی از ورود نسل چهارم رنو مگان با اتاق سدان به بازار ایران به گوش می رسد. نسل چهارم مگان اولین بار در سال 2016 معرفی شد و با سه اتاق سدان، هاچبک و استیشن در جهان به فروش می رسد. این خودرو بر اساس پلتفرم CMF-CD رنو نیسان ساخته می شود.
اولین بار نسل اول مزدا 3 یعنی نسل BK توسط گروه بهمن وارد بازار ایران شد و پس از آن نیز نسل دوم این خودرو یعنی نسل BL توسط همین شرکت در ایران عرضه شد. نسل سوم مزدا 3 وارد ایران نشده است و مدلی که در این فیلم می بینید همین نسل است که با کد BM و BN (بسته به سال تولید) شناخته می شود. نسل سوم مزدا 3 اولین بار در سال 2013 معرفی شد و تولید آن همچنان ادامه دارد.
هوندا سیویک نیازی به معرفی ندارد زیرا مردم ایران از دهه 90 با این خودرو آشنا هستند. نسل نهم این خودرو نیز وارد ایران شد و نسل دهم آن (نسل FK8) که آخرین نسل آن است در این فیلم حضور دارد. نسل دهم هوندا سیویک در سال 2015 معرفی شد و تولید آن همچنان ادامه دارد.
در این فیلم که خلاصه ای از یک فیلم طولانی است هدف مقایسه فنی این سه خودرو است. مزدا 3 یک سدان خانوادگی با تاکید بر توانایی های اسپرت است در حالی که هوندا سیویک ترکیبی از توانایی های اسپرت و ویژگی های بارز یک خودروی خانوادگی است. رنو مگان با تاکید بر راحتی و ایمنی ساخته شده است. در این فیلم شاهد رقابت این سه خودرو در مواردی نظیر تست اسلالوم، تست تعویض لاین ناگهانی (تست گوزن)، تست ترمز و سنجش شتاب هستیم.
نظرات